Levandule 'Felice', 35cm

Neohodnoceno
Nádherně vonící a léčivá levandule je od pradávna známá z přírody středomořských zemí v mnoha druzích a odrůdách. Tato krásná motýlí levandule 'Felice' kvete krásně.
Výška
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
319 Kč
Levandule 'Felice', 35cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Levandule je nádherná v létě kvetoucí rostlina. Všichni si přejeme, aby léto trvalo co nejdéle. Nádherně vonící a léčivá levandule je od pradávna známá z přírody středomořských zemí v mnoha druzích a odrůdách. Každý, kdo někdy viděl a cítil vůni rozkvetlých levandulových polí, na ni nikdy nezapomene. To platí zejména pro levanduli angustifolia s úzkými listy a fialovomodrými květy na koncích stonků. Mnoho druhů má šedavé listy. To ukazuje na jejich jižní původ. Díky šedé barvě jsou odolnější vůči dlouhému působení jasného slunečního světla. Levandule 'Felice' je skutečnými milovníkem slunce a tepla.

Ať už máte zahradu, terasu nebo balkon, kvetoucí rostliny vám udělají radost vždy. Můžete s nimi experimentovat a kombinovat je donekonečna. Levandule 'Felice' může být umístěna v květináči nebo v okrasném záhoně. Působí krásným dojmem, snadno se udržují a květy nádherně voní. Tato krásná motýlí levandule 'Felice' kvete krásně, plně a bohatě v období od května do října. Zvláštností je, že období rašení, během kterého se rostliny již vybarvují, trvá u odrůdy 'Felice' déle než u jiných kultivarů. Proto si krásnou barvu 'Felice' užijete déle. V současných klimatických podmínkách jsou i v našich oblastech velmi odolné a během zimy zůstávají stále zelené.

Kromě toho levanduli rádi navštěvují včely a motýli. Pokud tedy chcete na svou zahradu přilákat včely a motýly, doporučujeme tuto levanduli.

Péče

'Felice' potřebuje hodně vody.

To závisí na počasí, půdě nebo okrasném květináči. Levandule nevyžadují mnoho výživy ani péče, až na jednu věc: je třeba je stříhat, aby příliš neztratily na váze a udržely se mladé. Pokud je příliš zkrátíte, nebudou správně obrůstat. Proto každý rok v říjnu odstřihněte všechny staré květy. Pak bude všechno jak má být!

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Ostatní
atraktivní pro motýly: Ano
barva: fialová
barva listů: zelená, šedá
latinský název: Lamiaceae Lavandula Angustifolia Felice
mrazuvzdorné: Ano
období kvetení: květen - říjen
polostín: Ano
prořez: říjen
přátelské ke včelám: ano
slunce: Ano
stálezelená: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 12 cm
vhodné pro zvířata: Ano
vonící: Ano
výška při doručení: 25 - 35 cm
výška růstu: 60 cm
zavlažování: 2x týden
zóny odolnosti: zóna 5: -23.3 až -28.9°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: