Pěnišník - Mix, 3ks

Neohodnoceno

Mix oblíbených pěnišníků pro vaši rozkvetlou zahradu. Rhododendron Catawbiense Grandiflora, Rhododendron Roseum Elegans, Rhododendron Cunningham.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
799 Kč
Pěnišník - Mix, 3ks
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Směs se skládá z:

1x Rhododendron Catawbiense Grandiflora (lila)

1x Rhododendron Cunningham(bílý)

1x Rhododendron Roseum Elegans (růžový)

Pěnišník pochází z čeledi vřesovcovitých (Ericaceae). Existuje mnoho druhů, z nichž většina pochází z východní Asie. Existují však také evropské a severoamerické rhododendrony. V Číně se rostliny pěstují již tisíce let pro své krásné květy a antibakteriální účinky. Kromě toho je pěnišník nepálskou národní květinou. Obyvatelé používají květy do kari a připravují z nich bylinné čaje. Tato rostlina je tedy v různých zemích z různých důvodů velmi oblíbená.

Pěnišník, nazývaný také růžový strom, je oblíbená zahradní rostlina, která roste v mnoha odrůdách. Tato rostlina má ráda kyselou, vlhkou půdu a je ideální pro proměnu koutů vaší zahrady v barevnou podívanou. Květy pěnišníků jsou fantastické díky svým zářivým barvám. Balení 3 ks.

Péče

Přestože je pěnišník poměrně nenáročná rostlina, dává přednost místu, kde je polostín. Zdá se vám příliš tmavý? Pak i špatně pokvete. Nadbytek slunečních paprsků může způsobit, že začne usychat. Množství slunce, které rododendron potřebuje, lze zjistit podle velikosti jeho listů. Čím větší je list, tím méně slunce rostlina potřebuje. Velký list způsobí, že rostlina ztratí mnoho vláhy a vyschne. Velkým listem je myšleno více než 15 až 20 cm dlouhý. Rhododendron je rostlina, která potřebuje hodně vody. Kvůli velkým listům rostlina rychle ztrácí vlhkost. Proto byste jí měli dopřát dostatek vody, zejména v letních měsících. Dbejte na to, aby byl celý kořenový bal vlhký, aby hlubší kořeny neodumřely.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Ostatní
balení: balení 3 ks
barva: Směs barev
barva listů: zelená
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
jedovaté: Ano
latinský název: Ericaceae Rhododendron
období kvetení: duben - květen
polostín: Ano
prořez: červen
stálezelená: Ano
stanoviště: ven
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 9 cm
vhodné pro zvířata: Ano
výška při doručení: 25 - 35 cm
výška růstu: 150 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 2× týden
zóny odolnosti: zóna 7: -12.3 až -17.7°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: