Pryskyřník - Megamix, 50 ks

Neohodnoceno

S bohatými květy, dlouho kvetoucí a dvoukvětá. To je směs pryskyřníků (ranunculus). Z jedné hlízy vykvete 8 až 10 květů. V létě si tak užijete pestrou zahradu nebo balkon. Pryskyřníky se také dobře hodí do vázy.

Dostupnost Skladem (2 ks)
Můžeme doručit do:
11.12.2023
Možnosti doručení
279 Kč –64 % 99 Kč
Pryskyřník - Megamix, 50 ks
Neohodnoceno
8719666847790 v01
279 Kč –64 %
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

S bohatými květy, dlouho kvetoucí a dvoukvětá. To je směs pryskyřníků (ranunculus). Z jedné hlízy vykvete 8 až 10 květů. V létě si tak užijete pestrou zahradu nebo balkon. Pryskyřníky se také dobře hodí do vázy.

Při sázení se musí dodržovat vzdálenost mezi hlízami. Tato vzdálenost musí být trojnásobkem šířky hlízy. Hlízy sázejte do hloubky odpovídající trojnásobku jejich výšky a na slunné stanoviště. Rostlinu je třeba ihned po zasazení zalít a následně udržovat půdu vlhkou. Cibulky obdržíte v ekologickém, 100% rozložitelném obalu. Balení 50 ks.


Výsadba

Pryskyřníky můžete ihned po obdržení zasadit do země nebo do květináče. Při sázení hlíz dbejte na to, aby hloubka jamky byla dvakrát větší než výška hlízy. Hlízu o průměru 5 cm je tedy třeba zasadit do jamky o průměru 10 cm, vzdálené od sebe přibližně 10-15 cm. Jámu vyplňte zeminou. Sázejte je do dobré, kypré půdy. Pryskyřník můžete zasadit pomocí lopatky nebo speciálního sadbovače na cibuloviny. Při výsadbě větší skupiny udělejte větší jámu, čím více jich zasadíte, tím větší potěšení budete mít z této vynikající směsi.

Péče

Pryskyřník pravidelně zalévejte, abyste zabránili vysychání půdy. Pravidelně odstraňujte odkvetlé květy, abyste podpořili druhé kvetení. Pro bohatší kvetení se doporučuje přidávat v létě spolu s vodou i rostlinnou výživu.

Hlízy se v zimě dobře skladují. Po prvních nočních mrazech rostliny opatrně vykopejte. Odřízněte všechny stonky 15 cm nad hlízou. Z hlíz oklepejte zeminu a nechte je oschnout. Vložte je do truhlíku s kompostem a pískem. Krabici uložte na místě, kde nemrzne. Pro připomenutí na příští rok připevněte štítek s názvem Ranunculus asiaticus. Do příštího jara můžete hlízy opět zasadit a pryskyřník se vám odmění svými krásnými květy.

Krásné květy pryskyřníku jsou ozdobou každého květinového aranžmá. Připomínají malé, plné růže. Skupina pryskyřníků by proto ve vaší zahradě rozhodně neměla chybět. Květy navíc vydrží ve váze velmi dlouho a doporučujeme je trhat nejlépe brzy ráno. Stonky ihned vložte přímo do vázy plné vlažné vody a výživy pro řezané květiny.

Kategorie: Cibuloviny
balení: balení 50 ks
barva: Směs barev
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
hloubka při sázení: 5 cm
květina k řezu: ano
latinský název: Ranunculus asiaticus
polostín: Ano
přezimování uvnitř: Ano
rozestup při sázení: 5 - 10 cm
slunce: Ano
stanoviště: ven
typ dodání produktu: cibuloviny nebo hlízy
výška růstu: 80 - 90 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: