Ktenante Burle Marxii, 30cm

Neohodnoceno

Ktenante je obzvláště pestrá rostlina z čeledi Marantaceae. Existuje několik různých druhů, každý s jiným tvarem a vzorem listů.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.4.2024
Možnosti doručení
359 Kč
Ktenante Burle Marxii, 30cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Ktenante je obzvláště pestrá rostlina z čeledi Marantaceae. Tato čeleď pochází z Jižní Ameriky a dále se skládá z rodů Calathea a Stromanthe. Existuje několik různých druhů, každý s jiným tvarem a vzorem listů. Rostlina je velmi pohyblivá. Přes den je vidět pestrý list, který se večer přeloží a odhalí fialovou spodní stranu. Díky této krásné proměně je Ctenanthe Burle Marxii mimořádně výjimečný.

Péče

Ctenanthe Burle Marxii pochází z tropické Střední a Jižní Ameriky, kde roste mezi stromy. Z tohoto důvodu není rostlina zvyklá na přímé sluneční paprsky. Proto dává přednost světlému místu mimo dosah slunce. Ctenanthe umístěte od jara do podzimu do polostínu. V zimě můžete rostlinu přemístit na světlé místo mimo přímé sluneční záření. Dbejte také na to, abyste rostlinu neumístili do blízkosti radiátoru, protože tam je poměrně nízká vlhkost.

Pravidelně rostlinu zalévejte menším množstvím vody, aby byla zemina v květináči stále vlhká, ale na dně květináče nezůstávala vrstva vody. V zimě potřebuje rostlina méně vody. Pravidelným mlžením listů postřikovačem udržujte vlhkost vzduchu. Tím se snižuje možnost opadávání listů, zakrslosti a poklesu stonků. Listy Vaši ktenante klesají nebo se kroutí? Pak má rostlina příliš málo vody a měli byste ji zalévat častěji.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Ostatní
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Ctenanthe Burle-Marxii
polostín: Ano
přesazování: každé 2 roky
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 12 cm
výška při doručení: 20 - 30 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 1x za týden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: