Aglaonema 'Silver Bay', 60cm

Neohodnoceno

Aglaonemy mají jedinečné listy s krásnými vzory. Na listech jsou často patrné pruhované nebo skvrnité kresby. Většina druhů rodu Aglaonema je zelená s šedobílými znaky. 'Silverbay' je právě zmíněný případ, kdy dominují bílo stříbřité kresby na velkých listech. Podívejte se na krásné květináče pro vaše pokojové rostliny.

Dostupnost Sezónní - dostupné opět na podzim
Možnosti doručení
719 Kč
Aglaonema 'Silver Bay', 60cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Aglaonema pochází z tropických oblastí Indonésie a okolí. Druhy rodu Aglaonema patří do čeledi Araceae neboli Arumaceae. Tyto pokojové rostliny mají jedinečné listy s krásnými vzory. Na listech jsou často patrné pruhované nebo skvrnité kresby. Většina druhů rodu Aglaonema je zelená s šedobílými znaky. 'Silverbay' je právě zmíněný případ, kdy dominují bílo stříbřité kresby na velkých listech. Existují však i druhy s červeným/fialovým zbarvením listů a stonků. Aglaonemy zůstávají nízké, protože listy vyrůstají téměř přímo ze země. Tato odrůda je nenáročná na péči a proto je ideální jako kancelářská rostlina.

Aglaonema je nejen nenáročná, ale také jedna z nejkrásnějších pokojových rostlin! Název této rostliny je odvozen z řečtiny: "aglos" znamená nádherný a "nema" drát, což odkazuje na krásně vykreslené listy. Kromě krásného vzhledu je aglaonema opravdu nenáročná na péči, ideální pro lidi, kteří nemají příliš cit ro zeleň! Aglaonema je navíc zdraví prospěšná, protože výrazně přispívá k čištění vzduchu a zlepšuje vlhkost ve vaší domácnosti.

Péče

V přirozeném prostředí roste Aglaonema pod většími rostlinami v tropickém deštném lese. Proto rostlina preferuje tmavé místo v místnosti. Čím více světla rostlina dostane, tím rychleji poroste. Nadbytek přímého slunečního světla však může listy spálit. Aglaonema musí být umístěna v místnosti s okny, samotné umělé světlo nestačí.

Dopřejte této rostlině maximálně tři hodiny přímého slunečního světla denně. V praxi to znamená, že Aglaonema může být umístěna přímo před oknem směřujícím na sever, dva až čtyři metry před oknem směřujícím na západ nebo východ. Nebo tři až šest metrů od oken orientovaným na jih.

Aglaonemy nemají vysoké nároky na zálivku. Těmto pokojovým rostlinám nevadí ani trochu více, ani trochu méně vody, pokud kořeny vyloženě nestojí ve vodě. V případě pochybností je však lepší se zaléváním počkat.
Aglaonema nejlíp prospívá, když je půda v létě mírně vlhká. V zimě může půda mezi zaléváním vyschnout; rostlina se v tomto období obejde bez vody i delší dobu. Množství závisí na různých faktorech, proto je vhodné začít s malým množstvím vody během jedné zálivky. Pokud je půda do čtyř dnů suchá, přidejte ještě trochu vody. Pokud je půda po deseti dnech stále velmi mokrá, zalévejte méně.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Ostatní
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
jedovaté: Ano
latinský název: Aglaonema 'Silver Bay'
polostín: Ano
poznámka: Decorum
přesazování: každé 2 roky
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 17 cm
výška při doručení: 50 - 60 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 1×týden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: