Alokázie 'Cucullata', 140cm

Neohodnoceno

Tato alokázie je známá svými velkými, srdcovitými listy s charakteristickými výklenkymi na okrajích, což jí dodává jedinečný a elegantní vzhled. Mohutná rostlina do Vašeho interiéru!

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
7.6.2024
Možnosti doručení
2 199 Kč
Alokázie 'Cucullata', 140cm
Neohodnoceno
8719670015790 v01
Akce
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Alokázie je momentálně naprosto trendy! A není to žádné překvapení. Výrazné zelené lesklé listy s krásnými kresbami se totiž skvěle hodí do každého stylového interiéru. Alokázie pochází z tropických lesů jihovýchodní Asie.
Botaničtí předkové této alokázie se přirozeně vyskytují v džunglích jihovýchodní Asie. Alokázie je základ pro skutečnou městskou džungli! Rostlina se někdy používá i v pokrmech, kde se kořen vaří a konzumuje.

Péče

Alocasia je celkem nenáročná rostlina. Je důležité zajistit této pokojové rostlině dostatek vody. Alocasii pravidelně zalévejte. K dobrému růstu potřebuje vlhkou půdu. Alocasii nepřelévejte. Příliš mnoho vody způsobí "tryskání", což znamená, že rostlina přebytečnou vodu "vypotí" a na jejích listech se objeví kapky.
Alokázie má ráda hodně světla. Ujistěte se, že je dostatečně blízko okna, aby na ni dopadalo dostatek slunečního světla. Alokázie roste směrem za světlem, proto je vhodné rostlinu pravidelně otáčet. Pokud se tak nestane, rostlina poroste směrem ke světlu a pravděpodobně bude růst nakřivo.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Velké pokojové rostliny
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Alocasia Cucullata 130cm
přesazování: každé 2 roky
stanoviště: dovnitř
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 35 cm
výška při doručení: 130 - 140 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 2×týden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: