Banánovník, 45cm

Neohodnoceno

Svižně rostoucí rostlina se vyznačuje zelenými, rozevlátými listy, na kterých je vidět krásný modrý opar a fialově červené skvrny. Tato tropická rostlina patří do čeledi Musaceae. Musa Cavendish, nazývaná také "okrasný banán" nebo "banánovník", je velmi oblíbená rostlina. Podívejte se na krásné květináče pro vaše pokojové rostliny.

Výška
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.4.2024
Možnosti doručení
219 Kč
Banánovník, 45cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Musa Cavendish, nazývaná také "okrasný banán" nebo "banánovník", je velmi oblíbená rostlina. Původně pochází z jihovýchodní Asie a Austrálie, ale dnes se banánovník pěstuje na mnoha tropických místech.

Svižně rostoucí rostlina se vyznačuje zelenými, rozevlátými listy, na kterých je vidět krásný modrý opar a fialově červené skvrny. Tato tropická rostlina patří do čeledi Musaceae a potřebuje hodně vlhký vzduch a teplé stanoviště s dostatkem světla po celý rok. Starší rostliny lze umístit i na plné slunce. Během horkého léta může být Musa umístěna venku, ale vyhněte se ostrému slunečnímu světlu během nejteplejší části dne. Rostlinu umístěte na chráněné místo, protože příliš silný vítr může listy roztrhat na kusy.

Péče

Musu umístěte na světlé nebo i slunné místo. V zimě můžete rostlinu umístit na plné slunce, ale v létě je lepší ji přemístit na světlé místo (mimo přímé sluneční paprsky). Horké polední slunce by mohlo způsobit popálení listů.

Banánovník obsahuje z 80 % z vody, a proto potřebuje dostatek závlahy. Dbejte na to, aby byla půda neustále vlhká, a pravidelně ji zalévejte malým množstvím vody. Tím také předejdete zadržování vody na dně květináče. Pokud má Musa příliš málo vody, její listy začnou opadávat. Vzhledem ke svému tropickému původu potřebuje banánovník vysokou vlhkost vzduchu. Tento stav můžete udržovat pravidelným mlžením rostliny postřikovačem.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Ostatní
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Musa Oriental Dwarf
přesazování: každé 2 roky
slunce: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 12 cm
výška při doručení: 35 - 45 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 2x za týden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: