BIO fíkovník 'Perretta', 55cm

1 hodnocení

Sladké ovoce s nádechem Středomoří. Fíkovník 'Perretta' (Ficus gustissimo) je na naší zahradě produktivní a rychle roste! Fíky jsou lahodně sladké, obzvlášť čerstvé!

Dostupnost Sezónní - dostupné opět na podzim
Možnosti doručení
289 Kč
BIO fíkovník 'Perretta', 55cm
1 hodnocení
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost
5,0 1 hodnocení

Sladké ovoce s nádechem Středomoří. Fíkovník 'Perretta' (Ficus gustissimo) je na naší zahradě produktivní a rychle roste! Fíky jsou lahodně sladké, obzvlášť čerstvé! A jako příjemný bonus je 100% přírodní, protože stromek je vypěstován ekologicky. Fíkovník kvete v létě. Druhý rok po výsadbě se můžeme těšit na první plody.
Pro dobrý růst je potřebuje fíkovník dostatek světla. Ovocný stromek proto zasadíme na světlé místo mimo dosah přímých slunečních paprsků. Aby fíkovník dobře prospíval, potřebuje dobře propustnou zeminu. V období, kde je hodně sucho dbáme na zvýšenou zálivku.

Ficus carica neboli fíkus je opadavý okrasný keř s krásnými dekorativními listy a jedlými plody. Za příznivých podmínek roste fíkovník velmi rychle, někdy až o 1 metr za rok. Ficus carica nakonec dosahuje výšky přes 3 metry a šířky kolem 5 metrů. Ficus carica roste nejlépe u teplé jižní stěny, zahradní boudy nebo plotu.

Fíkovník nemá květy: plody jsou vlastně také květy. Fíky se obvykle sklízejí v říjnu.
Plody obvykle dozrávají ve druhém roce, přestože se začínají vytvářet už v prvním roce. Řez by měl být prováděn tak, aby plody zůstaly viset. V létě se často odřezávají mladé špičky nad plody (asi 3 až 5 listů), aby sluneční světlo pronikalo hlouběji k rostlině.

Zimní prořezávání

Fíkovník je vhodné pravidelně prořezávat(Ficus carica). Koncem listopadu nebo začátkem prosince, po opadání listů, je možné fíkovník prořezat. Přebytečné, odumřelé nebo křížící se větve lze ořezat na jeden pupen nebo dva pupeny (očka).
Alternativně fíkovník prořezávejte koncem února nebo začátkem března. Určitš ale ne později. Při pozdním prořezávání může fíkovník na jaře krvácet v podobě bílé lepkavé mízy. Pokud v uvedeném období již mrzne, prořezávání odložte.
Letní prořezávání
Nové mladé výhony lze v červnu zkrátit na 4 až 6 listů. Takto provedený řez stimuluje vývoj miniaturních plodů, které často nejsou větší než malé poupě, na podzim. Z těchto mini plodů se v následujícím roce vyvinou velké plody (fíky). Chutné, 100% ekologicky pěstované ovoce. To znamená, že při pěstování byly použity pouze rostlinné a živočišné materiály. Nádoba a etiketa jsou vyrobeny z recyklovaného plastu, a proto představují ekologicky šetrné k životnímu prostředí.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Ovocné
atraktivní pro motýly: Ano
atraktivní pro opylovače: Ano
barva listů: zelená
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
jedlé: ano
latinský název: Ficus Carica 'Perretta'
období sklizně: září - říjen
potřeba podpěry: Ano
poznámka: BIO Tasty Green
prořez: prosinec
slunce: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
udržitelné pěstování: Ano
velikost květníku: 13 cm
výška při doručení: 45 - 55 cm
výška růstu: 200 cm
zóny odolnosti: zóna 8: -12,2 až -6,7 °C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: