Bonsai Zelkova S-shape v keramice, 30cm

Neohodnoceno

Mnoho lidí považuje bonsaje za typicky japonské umění. Tato umělecká forma má však svůj původ v Číně, kde se jí říká "penzai". Nádherné umělěecké dílo v živé podobě. Podívejte se na krásné květináče pro vaše pokojové rostliny.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
1 239 Kč
Bonsai Zelkova S-shape v keramice, 30cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Mnoho lidí považuje bonsaje za typicky japonské umění. Tato umělecká forma má však svůj původ v Číně, kde se jí říká "penzai". Zní vám to povědomě? Ano, bonsaj je japonská výslovnost tohoto slova. Již v prvním století našeho letopočtu používali filozofové taoisté tuto formu umění jako formu meditace. Po druhé světové válce se bonsaj a bonsajové stromy staly stále populárnějšími i mimo Asii. Dnes si bez této uklidňující formy umění nedokážeme představit náš každodenní život.

Péče

Vaše bonsaj je živý strom. Všechny stromy potřebují k přežití a růstu vlhkost. Nedostatek vody způsobí vysychání listů. Naopak nadbytek vody způsobí hnilobu kořenů a oslabení stromu. Bonsaj zalévejte, jakmile začne půda vysychat, a s další zálivkou počkejte, dokud stromek nevstřebá vodu. Vždy dbejte na to, aby byl kořenový bal dobře zaléván a přebytečná voda z květináče odtékala dnem.

Každá bonsaj potřebuje k udržení svého systému určité látky. Nejlepší je používat pevnou nebo tekutou výživu pro bonsaje. Pevné živiny by měly být vtlačeny do půdy a při zalévání se rozpustit. Tekuté hnojivo vmíchejte do zálivky. Dbejte na dávkování uvedené na obalu. Pokojové bonsaje rostou po celý rok, a proto vyžadují celoroční výživu. Venkovní bonsaje potřebují výživu pouze během vegetačního období, od března do září.

Bonsaj se pěstuje v jižní Číně a je zvyklá na celoroční teplotu mezi 12 a 30 stupni Celsia. V našich podmínkách je ideální do interiéru a pokojové teploty. Pokud je venkovní teplota vyšší než 12 stupňů, můžete bonsaj přesunout ven.

Bonsaje potřebují k dobrému růstu dostatek světla, proto ji umístěte na světlé stanoviště.

Chcete-li mít krásnou, jemně rozvětvenou bonsaj, doporučujeme ji občas na koncích zastříhat. Bonsaj, kterou jste si zakoupili, má již správný tvar a velikost, a proto je třeba ji pouze udržovat. Můžete odstranit všechny výhony, které vyrůstají mimo siluetu stromu. Všechny výhony na větvích, které rostou směrem dolů nebo nahoru, lze rovněž odstřihnout. Tímto způsobem udržíte svou bonsaj zdravou a ve správné kondici.

Rostlina je dodávána s květináčem a podtáckem.

Kategorie: Ostatní
barva listů: zelená
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
jedovaté: Ano
latinský název: Ulmaceae Bonsai Serrata
polostín: Ano
přesazování: každé 2 roky
slunce: Ano
stálezelená: Ano
typ dodání produktu: keramika
velikost květníku: 20 cm
výška při doručení: 30 cm
zavlažování: 2×týden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: