Bonsaj ve tvaru písmene S a Zen vodopád, 35cm

Neohodnoceno

Bonsaj je fascinující umělecká forma, jedinečná kombinace botanických a estetických aspektů. Umění bonsají vzniklo v čínském císařství a Japonci ho převzali do podoby, kterou dnes známe pod názvem "bonsaj" Podívejte se na krásné květináče pro vaše pokojové rostliny.

Dostupnost Sezónní - dostupné opět na podzim
Možnosti doručení
1 419 Kč
Bonsaj ve tvaru písmene S a Zen vodopád, 35cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Bonsaj je fascinující umělecká forma, jedinečná kombinace botanických a estetických aspektů. Umění bonsají vzniklo v čínském císařství a Japonci ho převzali do podoby, kterou dnes známe pod názvem "bonsaj". Bonsaj byla vytvořena a pěstována jako nositel obrazu krásy přírody. Bonsaj v doslovném překladu znamená: stromek v květináči. Bonsaje se pěstují především na Dálném východě a měly by vyvolávat představu starého stromu. Bonsaje jsou proto vždy starší stromy.

Bonsaj je možné vytvořit z mnoha druhů stromů, které mají svá specifická přání a potřeby. Je velký rozdíl mezi subtropickými druhy, které jsou v Evropě charakterizovány jako pokojové bonsaje, a druhy původními nebo pocházejícími z podobných klimatických pásem, které jsou charakterizovány jako venkovní bonsaje. Pokojové bonsaje jsou zvyklé na stálou teplotu, zatímco venkovní bonsaje potřebují roční období s dobou odpočinku a růstu.

Díky optimálnímu pěstování je tato bonsaj v dokonalé rovnováze. Množství kořenů a listů je v dokonalé rovnováze v požadovaném poměru. Po několika letech zdravého růstu začnou kořeny v květináči praskat a bonsaj je možné přesadit. Tehdy můžete svoji bonsai prořezat kořeny, aby kořenový bal zůstal mladý a vitální. Nejvhodnější období pro přesazování je jaro. Vyjměte stromek z květináče a pečlivě pročešte kořeny. Pak můžete odříznout 30 % kořenů. Pro dobré omlazení odstraňte některé silnější kořeny. Poté můžete bonsaj vrátit do její vlastní misky. Na dno květináče nasypte kvalitní sypkou zeminu, případně smíchanou s trochou písku, a stromek na ni postavte. Poté misku doplňte směsí zeminy.

Zdravá bonsaj jen málokdy má nějaké choroby. Může se stát, že se do ni dostanou vši nebo roztoči. Vši poznáte podle lepkavých kapiček a pavoučí roztoči dávají listům mírně skvrnitou, matnou barvu. Ujistěte se, že je vaše bonsaj na dobře větraném místě. Tím se zabrání možnému napadení plísněmi, například houbami. V každém zahradnickém centru lze zakoupit vhodné prostředky.

Péče

Vaše bonsaj je živý strom. Všechny stromy potřebují k přežití a růstu vláhu. Příliš málo vody způsobí vysychání listů, a pokud sucho trvá dlouho, vyschne i tok mízy. Naopak nadbytek vody způsobí hnilobu kořenů a oslabení stromu. Bonsaj zalévejte, jakmile začne půda vysychat, a s další zálivkou počkejte, dokud stromek nevstřebá vodu (v normální poloze je to přibližně každé dva dny). Vždy dbejte na to, aby byl kořenový bal dobře zaléván a přebytečná voda z květináče odtékala dnem.

Základ snadné péče se zpočívá ve třech atributech: keramického okrasného květináče, vodotěsné nádrže a květináče, ve kterém bonsaj roste, se sníženou částí, aby se stromek mohl napít z prázdné nádrže. Systém je čistý, vodotěsný a umožňuje vám těšit se z vaší bonsaje, aniž byste ji museli často zalévat. Zalévejte bonsaje do půdy dokud se zásobník nenaplní a vodoměr není v poloze OPT. Poté snížená kořenová a půdní část vyprázdní nádrž. Zásobník doplňujte až po dosažení dna vodoměru a vyschnutí půdy. Během prázdnin můžete jednou nebo dvakrát naplnit celý květináč a prodloužit tak dobu zalévání.

Každá bonsaj potřebuje určité látky pro udržení svého systému. Nejlepší je používat pevnou nebo tekutou výživu pro bonsaje. Pevné živiny by měly být vtlačeny do půdy a při zalévání se rozpustit. Tekuté hnojivo by mělo být smícháno s vodou na zalévání. Dodržujte dávkování uvedené na obalu. Můžete také použít běžnou rostlinnou výživu, ale nezapomeňte upravit dávkování na 60 %. Pokojové bonsaje rostou po celý rok, a proto vyžadují celoroční výživu. Venkovní bonsaje potřebují výživu pouze během vegetačního období, od března do září.

Bonsaj se pěstuje v jižní Číně a je zvyklá na celoroční teplotu mezi 12 a 30 stupni Celsia. Proto je ideální do interiérů. Pokud je venkovní teplota vyšší než 12 stupňů, můžete bonsaj umístit i venku.

Bonsaje potřebují k dobrému růstu světlo a proto by měla mít slunné stanoviště. Stromek by neměl být na přímém slunečním světle po celý den.

Každý strom má přirozenou vlastnost růst na koncích. Chcete-li mít krásnou, jemně rozvětvenou bonsaj, musíte tuto tendenci přerušit. Toho lze velmi snadno dosáhnout prořezáním koncového porostu. Bonsaj, kterou jste si zakoupili, má již správný tvar i velikost, a proto je třeba ji pouze udržovat. Můžete odstranit všechny výhony, které vyrůstají mimo siluetu stromu. Všechny výhony na větvích, které rostou směrem dolů nebo nahoru, lze rovněž odstřihnout. Tímto způsobem udržíte svou bonsaj zdravou a ve správné kondici.

Kategorie: Ostatní
barva: 0
barva listů: zelená
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Bonsai
období sklizně: 0
prořez: 0
přesazování: každé 2.roky
slunce: Ano
stálezelená: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 12 cm
vhodné pro zvířata: Ano
výška při doručení: 25 - 35 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: často, 2 × týdně

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: