Cypřiš stálezelený, 55 cm

Neohodnoceno

Pomalu rostoucí jehličnan s úzkým, vzpřímeným, sloupovitým vzrůstem. Stálezelený bod ve vaší zahradě bude neúnavně plnit svoji funkci.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.4.2024
Možnosti doručení
769 Kč
Cypřiš stálezelený, 55 cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Cypřiš stálezelený, který pochází z Itálie, Tuniska, Řecka, Turecka, Kypru a Kyrenaiky (východní Libye), se dnes pěstuje v celé oblasti Středozemního a Černého moře.

Cupressus sempervirens 'Totem' se také nazývá italský nebo toskánský cypřišek. Je to pomalu rostoucí jehličnan s úzkým, vzpřímeným, sloupovitým vzrůstem. Stejně jako ostatní cypřiše dorůstá v příznivých podmínkách do ohromující výšky. Dospělé rostliny mohou dosáhnout výšky až 35 metrů. Růst této totemové odrůdy je o něco pomalejší než u mnoha jiných odrůd, ale o to pěknější tvar získává.

Cypřiš má šedavý kmen. Větve mají čtvercový průřez a namodralou nebo našedlou kůru. Listy jsou tmavě zelené a stálezelené. Plody jsou kuželovité a zelené, ale po oplodnění pomalu hnědnou. Cypřiš není jedovatý, takže je bezpečný pro děti i domácí zvířata.

Cypřiš stálezelený je mrazuvzdorný, a proto se stane krásným zeleným doplňkem vaší zimní zahrady, terasy nebo balkonu po celý rok. Vypadá nejlépe jako solitéra nebo v malých skupinkách.

Péče

Cupressus sempervirens není náročný. Může růst ve všech typech půdy, pokud je dobře odvodněná. Cypřiš stálezelený má rád dobře zastíněné místo na plném slunci a propustnou půdu. Tento cypřiš je v naší oblasti (nížiny) mrazuvzdorný, snáší mořský vítr, sucho, horko a také značné znečištění ovzduší.

Cypřiš je možné prořezávat, ale není to nutné. Roste přirozeně v kuželovitém tvaru. Pokud chcete mít strom plnější, je možné ho prořezat. Doporučuje se prořezat a zkrátit špice, aby strom zhoustnul.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Stálezelené
barva listů: zelená
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Cupressaceae Cupressus Sempervirens Beauty of Toscany
mrazuvzdorné: Ano
období sklizně: 0
polostín: Ano
prořez: 0
slunce: Ano
stálezelená: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 19 cm
vhodné pro zvířata: Ano
výška při doručení: 45 - 55 cm
výška růstu: 300 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: méně, 1× 2 týdny
zóny odolnosti: zóna 9: -1.1 až -6.7°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: