Datlovník kanárský, 100cm

Neohodnoceno

Phoenix canariensis neboli datlovník kanárský patří mezi nejznámější palmy, které se u nás objevují. Výrazná rostlina, která bude poutavou ozdobou v každém prostředí.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.4.2024
Možnosti doručení
559 Kč
Datlovník kanárský, 100cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Palma Phoenix, známá také jako Datlovník kanárský, je zvláštní palma, která může dorůstat výšky až 18 metrů a pochází samozřejmě z Kanárských ostrovů. Phoenix má mnoho různých druhů, z nichž nejznámější a nejběžnější je Canariensis. Phoenix canariensis se dnes vyskytuje v každém tropickém podnebí, ale ve Španělsku a Itálii se tyto palmy často používají jako oživení podél veřejných komunikací nebo se vysazují jako okrasné rostliny. V tropickém podnebí může tato palma dorůst až do výšky 18 metrů s listy dlouhými 5 až 6 metrů.

Phoenix canariensis je středně odolný, pokud je vysazen v zemi bez ochrany před mrazem, ale je velmi vhodný jako rostlina do květináče, kdy ho dokážete snáze chránit před chladem.

Datlovník kanárský je jednoduchá a krásná palma pro vaši terasu nebo balkon. Nesmí chybět na letní pohové dny.

Díky svým velkým, nápadným listům je tato palma velmi působivá.Výsadba

Datlovník kanárský ocení dostatek prostoru. Pěkná zimní zahrada bude ideálním prostorem pro tuto palmu. Také větší obývací pokoj bude vhodné místo. Potřebuje hodně světla během celého roku. Pokud ho nemá, listy se vytahují a ztenčují. Od dubna do října můžeme palmu přemístit ven na terasu či zahradu a to do polostínu.
Vyhovuje ji dostatek tepla, ideálně 20 – 25° C.Péče

Tato palma preferuje slunné stanoviště, plné slunce jí vůbec nevadí. Během suchého jara a horkého, suchého léta zalévejte denně. Dbejte na to, aby palma byla vždy v dobře propustné půdě, a aby přebytečná voda mohla odtékat přímo z květináče. Phoenix canariensis je silně zakořeněná rostlina, kterou lze vysadit do půdy nebo do květináče. Při výsadbě do okrasného květináče dbejte na to, aby rostlina měla dostatek prostoru.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Palma
barva listů: zelená
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Arecaceae Phoenix Canariensis
polostín: Ano
slunce: Ano
stálezelená: Ano
stanoviště: interiér, ven
terasa: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 18 cm
vhodné pro zvířata: Ano
výška při doručení: 90 - 100 cm
výška růstu: 300 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 2× týden
zóny odolnosti: zóna 9: -1.2 až -6.6°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: