Dračinka 'Mambo', 70cm

16 hodnocení

Dračince se říká "rostlina pro štěstí" a existuje v mnoha odrůdách. Dodávají se se zelenými, červenými a růžovými listy s lemováním i bez lemování. Podívejte se na krásné květináče pro vaše pokojové rostliny.

Výška
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Sezónní - dostupné opět na podzim Skladem (>5 ks) Zvolte variantu
Možnosti doručení
849 Kč 239 Kč od 239 Kč
Dračinka 'Mambo', 70cm
16 hodnocení
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost
3,9 16 hodnocení

Dračinka je okrasná rostlina tropického vzhledu. Původně pochází z tropických a subtropických oblastí Nového Zélandu.
Cordyline se říká "rostlina pro štěstí" a existuje v mnoha odrůdách. Dodávají se se zelenými, červenými a růžovými listy, které mají růžový okraj nebo jsou bez barevného okraje.

Tato exotická pokojová rostlina podobná palmě pochází z Nového Zélandu a Brazílie. Dnes roste v mnoha dalších tropických oblastech, například v severovýchodní Austrálii, jihovýchodní Asii a na Filipínách.

V angličtině je rostlina známá především jako cabbage tree. Dračinka se dodává v různých tvarech a velikostech a je zajímavé ho kombinovat s řadou dalších rostlin v květináči nebo míse.

Péče

Snažte se dračinku umístit do polostínu nebo na světlé místo, kam nedopadá přímé sluneční světlo. Zdá se vám, že listy mají světlejší barvu? Pak je rostlina pravděpodobně na příliš světlém místě a měli byste ji přemístit na tmavší stanoviště. Dbejte na to, aby byla zemina v květináči vždy mírně vlhká, a pravidelně ji zalévejte malým množstvím vody. Předejdete tak hromadění vody v květináči, které by mohlo vést k hnilobě kořenů. Nakonec doporučíme rostlinu pravidelně postřikovat rozprašovačem. Rostlina tak bude vypadat co nejlépe a bude méně ohrožena škůdci.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Ostatní
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
jedovaté: Ano
latinský název: Cordyline fruticosa 'Mambo'
polostín: Ano
poznámka: Decorum
přesazování: každé 2 roky
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 19 cm
výška při doručení: 60 - 70 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 1×týden
Nevyplňujte toto pole:
Dračinka MAMBO/ krásná květina/ 18.4.2022 11:58
Krásná, potěší oko, ale proč jsou kolem rostlin nějací brouci, které nenávidím, bojím se jich, napište prosím, jestli jsou to škůdci na rostlinách, nebo jen na okrasu, abychom se poučili, protože kdyby toto lezlo z květin, nebo škodilo, tak by mně trefil šlak, protože se těžko zbavuju i tak malých, jako mšice a jiných nejmenovaných, prosím, nezlobte se, ale já se těchto příživníků bojím, jsou pro mně odporní (neříkám, že všichni, včely, čmeláci atd. ti ne, ale z ostatních mám hrůzu.Jarmila, Bystřice p.Host. Moc jsem vás nepotěšila, ale nemohu jinak.
Odpovědět
dračinka 24.5.2022 18:47
Nikdy jsem tuto květinu nekupovala, je to omyl, odstraňte mé jméno, toto kvítko nemám a o broucích nevím,díky. Spletli jse se.
Dračinka Mambo 30.4.2022 11:02
Zdravím, pokud máte na rostlině jakékoli škůdce,radím Vám tyčinky na hnojení proti škúdcům.Mám s níma velmi dobré zkušenostiPři postřiku rostliny se všichni škudce nezasáhnou,ale když rostlina vztřebává s výživou i likvidaci nechtěných brouků,mšicčervců a dalších tak to smysl má.Přeji hodně úspěchu v dalším pěstovánia přeji hezké dny.Muhlhandlová