Fíkovník smokvoň, 85cm

Neohodnoceno

Fíkovník neboli Ficus carica je krásný středomořský strom, který je příbuzný moruši. Ficus carica snese teploty až do přibližně -10 °C.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.4.2024
Možnosti doručení
949 Kč
Fíkovník smokvoň, 85cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Fíkovník neboli Ficus carica je krásný středomořský strom, který je příbuzný moruši. Tomuto stromu se velmi dobře daří v středoevropském klimatu. Dospělý Ficus carica snese teploty až do přibližně -10 °C.

Fíky jsou spojovány se středomořskými zeměmi, odkud tento keř pochází. I v našich klimatických podmínkách pěkně roste. Velice dekorativní listnatá rostlina, která plodí i jedlé plody.

Velké listy fíkovníku jsou zásadní okrasou rostliny. Už jen kvůli nim byste chtěli mít na zahradě Ficus Carica. Fíkovník na podzim shazuje listy a na jaře opět vyrůstá. Kromě toho plodí lahodně sladké a šťavnaté ovoce. Pokud máte již starší keř, můžete jich každoročně na podzim sklízet velké množství. Jsou výborné jako čerstvá svačinka, ale hodí se i do koláčů nebo jako džem. Malé fíky rostou na podzim a dozrávají následující rok v srpnu a září.

Péče

Fíkovník zasaďte ideálně na jaře na slunné a teplé místo. Ideální je kamenná zeď, která sálá teplo i večer. Pokud nemáte jižní stěnu, budete muset zajistit, aby byla rostlina chráněná před studenými větry. Půda může být sušší a měla by mít dobrý odtokový kanál. Fíkum se obvykle nedaří nejlépe v květináči, a proto jsou citlivější na mráz. V okrasném květináči je rozumnější nechat fík přezimovat na místě chráněném před mrazem.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Ovocné
barva listů: zelená
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
jedlé: ano
latinský název: Moraceae Ficus Carica
mrazuvzdorné: Ano
období sklizně: říjen
prořez: říjen
slunce: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 21 cm
vhodné pro zvířata: Ano
výška při doručení: 75 - 85 cm
výška růstu: 400 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: nesmí proschnout
zóny odolnosti: zóna 9: -1.1 až -6.7°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: