Fíkus 'Robusta' XXL, 170cm

Neohodnoceno

Fíkus elastica je silná rostlina, která roste především v tropických oblastech. Rostlina, které se také říká kaučukovník, roste ve volné přírodě do výšky 30 až 60 metrů. Podívejte se na krásné květináče pro vaše pokojové rostliny.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
1.7.2024
Možnosti doručení
4 599 Kč
Fíkus 'Robusta' XXL, 170cm
Neohodnoceno
8719670016240 v01
Akce
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Fíkusy jsou již léta velmi oblíbenými pokojovými rostlinami. Různé druhy fíkusů zdobí naše obývací pokoje a kanceláře. Fíkus pochází z Afriky, ale vyskytuje se také v Jižní Americe, Austrálii a Asii. Fíkus patří do čeledi rostlin Moraceae neboli morušovité.

Fíkus elastica je silná rostlina, která roste především v tropických oblastech. Rostlina, které se také říká kaučukovník, roste ve volné přírodě do výšky 30 až 60 metrů. Kaučukovník se tak jmenuje proto, že se z něj skutečně získával kaučuk. Předtím, než byl kaučuk získáván z jiných rostlin, pocházel přírodní kaučuk právě z fíkusu elastica. Když dojde k poškození listu je vidět, jak z něj vytéká tekutý bílá tekutina. Rostlina bývala velmi oblíbená, takže má mnoho různých druhů. Fíkus 'Robusta' má zelené listy s gumovitou strukturou.

Péče

Při zalévání tohoto fíkusu je dobré zálivku rozložit po menších dávkách. Je lepší podávat malé množství vody častěji než velké množství najednou. Nejlépe je sledovat, aby půda nebyla příliš mokrá. Vhodnou péčí o fíkus je rosit nebo otírat jeho listy vodou. Tím se z listů odstraní prach a účinně předcházíte některým chorobám rostlin.

Fíkus roste dobře jak na světle tak třeba v prostřeí s menším přístupem světla. Pokud má nedostatek světla, roste do výšky, ale nedochází k další tvorbě listů. To je dáno původem rostliny. V přírodě roste podél svého hostitele směrem ke světlu. Teprve na samém vrcholu, když má rostlina dostatek světla, se listy roztáhnou a rostlina se začne větvit.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Fíkus
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Ficus Elastica Robusta, 170cm
polostín: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 27 cm
výška při doručení: 170 cm
vzduch čistící: Ano

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: