Fíkus Lyrata, 70cm

Neohodnoceno

Fíkus Lyrata je zelená pokojová rostlina, která je oblíbená pro své velké listy. Mohou dorůstat délky až 40 cm a tvarem připomínají housle, proto se jim přezdívá "rostlina s houslovými listy". Podívejte se na krásné květináče pro vaše pokojové rostliny.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
7.6.2024
Možnosti doručení
619 Kč
Fíkus Lyrata, 70cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Fíkus Lyrata je zelená pokojová rostlina, která je oblíbená pro své velké listy. Mohou dorůstat délky až 40 cm a tvarem připomínají housle, proto se jim přezdívá "rostlina s houslovými listy". Ve volné přírodě mohou dosahovat výšky až 15 metrů. V obývacím pokoji může Lyrata dosáhnout výšky až 2 metry. Na péči o tento skvost, který zároveň čistí vzduch, nemusíte být žádný specialista. Užívejte krásu této robustní rostliny.

Péče

Fíkus lyrata pravidelně zalévejte. Znovu rostlinu zalijte až po proschnutí zeminy od poslední dávky závlahy. Podle vlhkosti v půdě snadno zjistíte, jak moc vody Váš fíkus potřebuje a podle toho frekvenci zálivky upravte. Na jaře a v létě množství trochu zvyšte.

Fíkusy jsou milovníci slunce a milují místo před oknem. Dopřejte jim nejlépe 5 hodin přímého slunečního světla denně. Fíkus se pěstuje pod UV světlem. Přechod na přímé sluneční světlo může způsobit změnu barvy listů. Tomu můžete zabránit tak, že rostlinu budete postupně k oknu přibližovat, aby si rostlina navykla slunečnímu záření.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Fíkus
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
jedovaté: Ano
latinský název: Moraceae Ficus Lyrata
přesazování: každé 2 roky
slunce: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 17 cm
výška při doručení: 60 - 70 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 1x za týden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: