Fíkus Lyrata(rozvětvený), 120cm

Neohodnoceno

Fíkus Lyrata nebo houslolistá rostlina, oba názvy pro krásnou rostlinu . Fíkus Lyrata je zelená pokojová rostlina, která je oblíbená pro své velké listy. Mohou dorůstat délky až 40 cm a tvarem připomínají housle, proto se jim přezdívá "rostlina s houslovými listy". Podívejte se na krásné květináče pro vaše pokojové rostliny.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
4 199 Kč
Fíkus Lyrata(rozvětvený), 120cm
Neohodnoceno
8719667186041 v01
Novinka
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Fíkus Lyrata nebo houslolistá rostlina, oba názvy pro krásnou rostlinu . Fíkus Lyrata je zelená pokojová rostlina, která je oblíbená pro své velké listy. Mohou dorůstat délky až 40 cm a tvarem připomínají housle, proto se jim přezdívá "rostlina s houslovými listy". Ve volné přírodě mohou dosahovat výšky až 15 metrů. V obývacím pokoji může Lyrata dosáhnout výšky až 2 metry. Na péči o tento skvost, který zároveň čistí vzduch, nemusíte být žádný specialista. Užívejte krásu této robustní rostliny.

Péče

Fíkus lyrata pravidelně zalévejte. Znovu rostlinu zalijte až po proschnutí zeminy od poslední dávky závlahy. Podle vlhkosti v půdě snadno zjistíte, jak moc vody Váš fíkus potřebuje a podle toho frekvenci zálivky upravte. Na jaře a v létě množství trochu zvyšte.

Fíkusy jsou milovníci slunce a mají rády místo před oknem. Nejlépe alespoň 5 hodin přímého slunečního světla denně. Fíkus se pěstuje pod UV světlem. Přechod na přímé sluneční světlo může způsobit změnu barvy listů. Tomu můžete zabránit tak, že rostlinu budete postupně k oknu přibližovat, aby si rostlina navykla slunečnímu záření.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Fíkus
barva listů: zelená
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
jedovaté: Ano
latinský název: Moraceae Ficus Lyrata
polostín: Ano
přesazování: každé 2 roky
slunce: Ano
stálezelená: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 27 cm
výška při doručení: 110 - 120 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 1× týden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: