Filodendron 'Atom', 35cm

Neohodnoceno

Filodendron 'Atom' je relativně nový druh, který však rychle nabývá na popularitě. Patří mezi rostliny s enormní schopností čistit okolní vzduch. Podívejte se na krásné květináče pro vaše pokojové rostliny.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
7.6.2024
Možnosti doručení
359 Kč
Filodendron 'Atom', 35cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Filodendron 'Atom', původně rostlina pochází z tropických lesů Ameriky a Karibské oblasti. Do čeledi filodendronů patří více než stovka druhů.
Ve svém přirozeném prostředí žije až 275 druhů filodendronů, z nichž některé šplhají až do výšky 20 metrů. Dvacetimetrová rostlina by v našich domovech asi být nemohla a proto máme odrůdu 'Atom' jako adekvátní náhradu. Jedná se o velmi kompaktní variantu filodendronu. Listy mají zvlněné okraje a příliš se nezvětšují.

Filodendron 'Atom' je relativně nový druh, který však rychle nabývá na popularitě. V zásadě všechny rostliny mají schopnost čistit vzduch, ale filodendron Atom je nadstandardní čističkou ovzduší.

Název rostliny pochází z řeckého "philéo", což znamená "milovat", a "dendron", což znamená "strom"!

Péče

Dbejte na to, aby byla zemina v květináči vždy mírně vlhká. Rostlinu je lepší zalévat po troškách než po větším množství najednou. Pokud rostlina dostane příliš mnoho nebo příliš málo vody, dá vám určitě vědět. Když je vody příliš mnoho, listy žloutnou, a když je jí málo, listy hnědnou.
Protože filodendron obvykle roste pod korunami velkých stromů, je důležité, aby nebyl umístěn na přímém slunci. Místo s polostínem je vlastně dokonalé. Je to tedy ideální rostlina do tmavšího koutu.
Vyhýbejte se přímému slunečnímu záření, zejména jasnému slunečnímu světlu v odpoledních hodinách. Rostlina dobře snáší ranní a večerní slunce.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Filodendron
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
jedovaté: Ano
latinský název: Philodendron Bipinnatifidum 'Atom'
polostín: Ano
přesazování: každé 2 roky
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 12 cm
výška při doručení: 25 - 35 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 1x za týden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: