Jahodník Fragaria 'Korona', 10ks

4 hodnocení

Velké sladké jahody s výjimečnou chutí. Jahody 'Korona' jsou velké jako vejce. Mají výraznou temně červenou barvu. Ale hlavně! Jsou úžasně sladké a šťavnaté. Rostliny obdržíte s holými kořeny v sáčku.

Dostupnost Sezónní - dostupné opět na podzim
Možnosti doručení
339 Kč
Jahodník Fragaria 'Korona', 10ks
4 hodnocení
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost
4,8 4 hodnocení

Dávají nám pocit štěstí. Velké sladké jahody s výjimečnou chutí. Jahody 'Korona' jsou velké jako vejce. Mají výraznou temně červenou barvu. A chuť? Jsou úžasně sladké a šťavnaté.

Jahodník se skvěle hodí do zahrady. Rostlinu lze zasadit také do květináče a umístit ji na terasu nebo balkón. Jahodník dostanete s holými kořeny v sáčku z cukrové třtiny. Toto řešení je šetrnější k životnímu prostředí než plastové květináče. Kořeny jsou čerstvě vyndané ze zeminy. Rostliny jsou při dodání rok staré. Přidá jim to na síle a umožní rychlejší růst, než kdyby byly v květináči. Rostliny pěstované ze sazenic s holými kořeny se také snadněji adaptují na nové prostředí. Lépe kvetou a jsou hospodárnější. Rostliny s holými kořeny začínají růst po oteplení. Jsou to mrazuvzdorné trvalky. Můžete je vysadit kdykoli, pokud není půda zmrzlá. Rostlina kvete v květnu a červnu. Jakmile kvetení skončí, je čas sklízet jahody! Zasaďte na plném slunci nebo v polostínu. Jahodníky potřebují vodu. Během suchých období je dobré rostliny zalévat. Balení 10 ks.Výsadba

Sazenice jahodníku (Fragaria x ananassa) ihned po doručení vysaďte do květináče, balkonového truhlíku nebo do zahrady. Vysazujete-li jahodníky do nádob, použijte květináč s otvory ve dnu. Porézní květináč uvnitř vyložte plastovou fólií nebo použijte plastový vnitřní květináč. Zabráníte tak odpařování vody a kořenový bal tak rychle nevyschne.
Dno pokryjte hliněnými střepy nebo vrstvou keramzitu. Do květináče nasypte čerstvý substrát a kořenový bal jahodníku (Fragaria x ananassa) umístěte do správné výšky. Vzdálenost mezi rostlinami by měla být cca 20 cm. Dosypte substrát a pevně stlačte. Ihned po vysazení vydatně zalijte a květináč postavte na stanoviště s plným sluncem.

Chcete jahodníky (Fragaria x ananassa) vysadit na záhon? Zde se často vysazují v řadách. Vzdálenost mezi rostlinami může být o něco větší, než v květináči. Zahradní zeminu dobře nakypřete. Jahody dobře prospívají v humózní, úrodné půdě, která není příliš suchá, ale v zimě zase ne moc mokrá. Písčitou půdu můžete vylepšit přimícháním kompostu, jílovitou půdu zase přidáním písku a kompostu. Před výsadbou můžete vyložit na vyvýšený záhon černou fólii a do ní vysadit jahodníky, aby se zabránilo hnilobě plodů.
Střídavé pěstování není nutné, jahody mohou růst na každém záhonu.Péče

Jahodníky na jaře hnojte speciálním hnojivem na jahody. Při hnojení nepoužívejte příliš dusíku, aby plody neměly vodnatou chuť. Pravidelně vytrhávejte plevel a v suchých obdobích dostatečně zalévejte. Doporučujeme vrstvu mulče, aby půda nevysychala tak rychle, a plody byly chráněné před hnilobou.
Pokud k výsadbě nevyužijete vyvýšený záhon s černou fólií, můžete ještě před dozráváním plodů mezi sazenice položit slámu. Několik týdnů po sklizni budou listy jahodníků nevzhledné. Ostříhejte je a nechte jen pár mladých listů v srdci rostliny. Odstraňte i všechny odnože.
Rostliny mohou zůstat na stejném místě po 2 roky. Pak by se měl založit na jiném místě nový záhon s mladými sazenicemi. Jahodníky lze úspěšně pěstovat i v květináčích nebo balkonových truhlících. Rostliny pak nechte přezimovat na chladném místě bez přístupu mrazu.Jahodníky (Fragaria x ananassa) tvoří 2 skupiny:

  1. Odrůdy s jednorázovou sklizní. Tyto druhy mají omezenou dobu sklizně. Ta začíná v červnu a končí v červenci, ale hlavní sklizeň je v červnu.
  2. Odrůdy, které dozrávají průběžně. Tyto odrůdy rodí od června do října.
V konečném efektu mají obě odrůdy v roce průměrně stejný výnos. Výrazně se liší pouze v době sklizně.
Jahody jsou nejchutnější, když dozrají na rostlině, proto je pravidelně sklízejte. Plody příliš dlouho nevydrží, raději je konzumujte čerstvé nebo je zpracujte třeba do marmelády nebo zmrzliny.
Bez ochranné sítě se může stát, že za Vás sklizeň provedou ptáci. Doporučujeme přes záhon ohnout obruče a natáhnout přes ně síť s jemnými oky.


Jahody jsou jedny z nejoblíbenějších plodů, zvláště u dětí. Většina druhů jahodníků (Fragaria x ananassa) má velmi vysoký výnos a velké, úžasně sladké jahody, které jsou navíc hezky lesklé. Většina z nich také krásně voní, což ještě více podtrhuje plnou chuť. Rostlina není příliš citlivá na noční mráz.
Jahody obsahují kromě jiného vápník, fosfor a vitamin B a C.

Kategorie: Ovoce
atraktivní pro opylovače: Ano
balení: balení 10 ks
barva: červená
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Fragaria x ananassa 'Korona'
na záhon: Ano
období kvetení: květen - červenec
období sklizně: červen - červenec
odolná rostlina: Ano
polostín: Ano
rozestup při sázení: 30 - 40 cm
samosprašné: Ano
slunce: Ano
stanoviště: ven
terasa: Ano
typ dodání produktu: rostliny s holými kořeny
výška růstu: 30 - 40 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: