Javor dlanitolistý, 4 ks

1 hodnocení

Tyto okouzlující javory dlanitolisté vám na zahradu, terasu nebo balkon dodají orientální atmosféru. Javory dlanitolisté jsou známé svými krásně zbarvenými listy a jsou skutečnou ozdobou.

Dostupnost Momentálně nedostupné
Možnosti doručení
949 Kč
Javor dlanitolistý, 4 ks
1 hodnocení
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost
5,0 1 hodnocení

Tyto okouzlující javory dlanitolisté vám na zahradu, terasu nebo balkon dodají orientální atmosféru. Javory dlanitolisté jsou známé svými krásně zbarvenými listy a jsou skutečnou ozdobou. Tato sada obsahuje 4 různé druhy javorů dlanitolistých, které svými různými barvami zpestří vaši zahradu. Rostliny jsou zimovzdorné, a proto je lze vysazovat na zahradě. Vysaďte je do země nebo do květináčů, samostatně nebo ve skupině. Dorůstají různých výšek, a proto je lze dokonale sladit a umístit vedle sebe. Lze je také prořezat na originální bonsaje!

Sada obsahuje 4 různé druhy:

- Acer palmatum 'Orange Dream'

- Acer palmatum 'Atropurpuream'

- Acer palmatum 'Butterfly'

- Acer palmatum 'Going Green'

Acer palmatum 'Orange Dream' je vysoký javor dlanitolistý se žlutooranžovými listy. Tento javor je pozoruhodný tím, že roste vzpřímeněji než většina ostatních javorů. Může dosáhnout výšky až 8 metrů, ale lze ho snadno prořezat. Pokud má rostlina dostatek světla, udrží si listy i v dolní části. Na jaře vyrůstají oranžově žluté pupeny, v létě jsou listy žlutozelené a na podzim se zbarvují do krásné žluté barvy. Tento druh je velice odolný.

Acer Palmatum 'Atropurpuream' je krásný javor a ozdobí každou zahradu. Tvoří rozvětvený, vzrůstající keř s tmavě červenými, nařezanými listy, které se na podzim zbarvují do krásného odstínu. Tento javor dosahuje výšky nejméně 8 metrů a šířky 250 cm. Dlouhé výhony můžete v březnu zastřihnout, aby rostly kompaktně. Atropurpuream lze umístit na slunné místo i do stínu. Tanto javor je odolný vůči zimě.

Acer Palmatum 'Butterfly' je nádherný javor, který je ozdobou každé zahrady, ale dobře se vyjímá i v květináči nebo na terase či balkoně. Tato pomalu rostoucí rostlina tvoří rozvětvený vzpřímený keř s růžovými, bílými a zelenými pestrými listy. Motýli dosahují výšky 150 cm a šířky 75 až 100 cm. Tento odolný javor nemá velké nároky na stanoviště a nepotřebuje řez.

Acer palmatum 'Going Green' je javor se svěže zelenými listy a žlutooranžovým podzimním zbarvením. Tento druh se má atraktivními jasně zelené větvičky, které jsou nápadné zejména v zimě. Je to velmi silná rostlina, která může snadno dorůst do výšky 200 cm a více. Prořez provádějte koncem léta nebo začátkem podzimu. Tento druh javoru nerad stojí na plném slunci.

Péče

Javory dlanitolisté je nejvhodnější vysazovat od března do začátku října. V tomto období je půda teplejší a rostliny mohou dobře zakořenit. V květináči tato rostlina nevyžaduje speciální substrát. Javory dlanitolisté jsou silné rostliny, ale na větrném místě může dojít k poškození listů. Umístěte proto rostlinu na chráněné místo. Rostlina dává přednost místu v polostínu, pokud možno ne příliš na přímém slunci. Nadbytek přímého slunečního světla může způsobit vysychání kořenů, což může vést k úbytku listů a jejich spálení. Javor dlanitolistý není stálezelená rostlina, což znamená, že v zimě ztrácí listy. Rostlina je však velmi odolná a v březnu opět vyraší s krásnými novými listy.

Javory dlanitolisté nevyžadují příliš časté zalévání. V dobře propustné půdě je nejlepší zalévat jednou týdně. Při výsadbě a ve teplejších dnech můžete zalévat až třikrát týdně. Dbejte na to, aby kořeny nestály nepřetržitě ve vodě, protože by mohly uhnít.

Všechny javory dlanitolisté by se měly prořezávat co nejméně. Řez může narušit charakteristický tvar rostliny. V letním období odstraňujte pouze odumřelé větve a větve, které by mohly narušit tvar.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Ostatní
barva listů: směs barev
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Aceraceae Acer Palmatum
mrazuvzdorné: Ano
období sklizně: 0
polostín: Ano
prořez: červenec, srpen
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 11 cm
vhodné pro zvířata: Ano
výška při doručení: 15 - 30 cm
výška růstu: 400 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: pravidelně, 1× týden
zóny odolnosti: zóna 6: -17.8 až -23.3°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: