Juka obrovská, 160cm

Neohodnoceno

Juka je řazena do čeledi agávovitých (Agavaceae). Rostlinu poznáte podle hnědého stonku a zelených špičatých listů. Jedná se o menší stromek, z jehož kmínku vyrůstá jedna či více růžic s tmavě zelenými listy.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
7.6.2024
Možnosti doručení
1 699 Kč
Juka obrovská, 160cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Juka je řazena do čeledi agávovitých (Agavaceae). Yucca Elephantipes pochází ze Severní a Střední Ameriky. Rostlinu poznáte podle hnědého stonku a zelených špičatých listů. Jedná se o menší stromek, z jehož kmínku vyrůstá jedna či více růžic s tmavě zelenými listy. Rostlina má ráda světlé místo a je nenáročná na péči. Kromě této vlastnosti je rostlina také vynikající čističkou vzduchu.Péče

Juka nevyžaduje velké množství vody. Obecně stačí zalít jednou za čtrnáct dní. V létě se však juce hodí doušek vody navíc. V zimě naopak rostlina potřebuje méně vody a stačí ji zalévat jednou za čtyři týdny. Před dalším zaléváním nechte půdu dobře proschnout. Kromě toho rostlinu nezalévejte příliš, aby se v květináči nevytvořila vrstva vody. Ta může způsobit hnilobu kořenů.

Juka miluje slunce. Proto rostlinu umístěte na místo s dostatkem slunečního světla, kde bude mít asi pět hodin přísunu slunce. Ideální je pro juku místo u okna orientovaného na jih. Dbejte na to, aby rostlina nebyla umístěna v průvanu nebo v blízkosti topení. Na léto můžete juku přemístit ven.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Velké pokojové rostliny
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
jedovaté: Ano
latinský název: Asparagaceae Yucca Elephantipes
nenáročná péče: Ano
přesazování: každé 2 roky
stanoviště: dovnitř
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 27 cm
výška při doručení: 150 - 160 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 1× 2 týdny

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: