Kávovník, 30cm

Neohodnoceno

Kávovník nebo-li oficiálně Coffea Arabica. Rostlina, jejíž kořeny sahají až do Etiopie, je zvyklá na spoustu okolních vlivů. Coffea Arabica se pozná podle lesklých listů. Příjemné je, že kávovník můžete pěstovat i ve vašem obývacím pokoji.

Dostupnost Sezónní - dostupné opět na podzim
Možnosti doručení
189 Kč
Kávovník, 30cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Kávovník nebo jak se oficiálně říká Coffea Arabica. Rostlina, jejíž kořeny sahají až do Etiopie, je zvyklá na spoustu věcí. Coffea Arabica se pozná podle lesklých listů. Příjemné je, že kávovník může pěstovat i ve vašem obývacím pokoji.

Rostlina patří do čeledi Rubiaceae, kam patří i gardénie.

Kávovník může po několika letech v obývacím pokoji vykvést. Z malých bílých květů se pak mohou vyvinout plody obsahující známá kávová zrna. Během zrání se plody zbarvují do (fialově) červené barvy. Poté jsou připraveny ke sklizni.

Péče

Kávovník má rád světlo a teplo, ale dlouhý pobyt na slunci mu škodí. Proto rostlinku umístěte na místo, kde je dostatek světla, ale ne celý den na přímém slunci. Na chladném nebo vlhkém místě se tato rostlina stává náchylnou k chorobám a škůdcům.
Kávovník nepotřebuje mnoho vody, ale rád stojí v mírně vlhké půdě, proto mu pravidelně dopřávejte malé množství vody. V létě je to nutné častěji než v zimě, kdy rostlina spí. Na jaře a v létě doporučujeme podpořit rostlinu výživou, proto ji každé dva týdny při zalévání přihnojte hnojivem pro zelené rostliny.
Zalévání této rostliny je obzvláště důležité, protože jí pomáhá udržet si lesklé listy.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Ostatní
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Coffea
polostín: Ano
přesazování: každé 2 roky
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 12 cm
výška při doručení: 20 - 30 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 1× týden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: