Komule Davidova 'Tricolor', sada 3 ks

Neohodnoceno

Komule je známá také jako motýlí keř a je skutečným magnetem pro motýly, včely a čmeláky. Čím více slunce má komule k dispozici, tím více nektaru vytváří a láká tak krásný hmyz.

Dostupnost Sezónní - dostupné opět na podzim
Možnosti doručení
619 Kč
Komule Davidova 'Tricolor', sada 3 ks
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Komule Davidova je rostlina, která pochází z Číny a Japonska. Rodové jméno Buddleja je odvozeno od anglického botanika Adama Buddleho. Označení druhu davidii odkazuje na jeho objevitele, otce Armanda Davida.

Komule je známá také jako motýlí keř a je skutečným magnetem pro motýly, včely a čmeláky. Čím více slunce má komule k dispozici, tím více nektaru vytváří a láká tak krásný hmyz. Komule Davidova je odolná mrazuvzdorná rostlina, která dokáže čelit i silným mrazům. Na podzim listy na keříku opadají a na jaře znovu v plné síle začínají rašit.Jakmile motýlí keře dobře zakoření, není vůbec náročná na péči. V suchých a horkých obdobích je žádoucí ji více zalévat.

Pokud pěstujete komuli v květináči, udržujte půdu mírně vlhkou: na slunných místech se může voda v létě velmi rychle odpařovat.

Buddleja Davidii (Motýlí keř) ocení pěkné slunné místo. Polostín je také přijatelný kompromis, ale čím více slunce dostává, tím více nektaru produkuje. Kvete od června do října. Komuli je potřeba prosříhávat nebo prořezávat, aby tvořila nové a nové květy. Chcete-li podpořit druhé kvetení v roce, okamžitě odřízněte odkvetlé květy. Po cca třech týdnech se opět objeví nová květní poupata. Od konce srpna ponechte odkvetlé květy na místě, aby měl keř odkvetlé květy až do podzimu, což vypadá velmi hezky.

Motýlí keř by se měl na jaře po první zimě prořezat. Udělejte to v dubnu, kdy už mrazy pominuly, ale míza ještě neproudí rostlinou naplno. Zakrslý keř seřízněte do výšky 25 cm nad zemí. Keř znovu vyraší a objeví se nové květy. Pokud keř nezastřihnete, brzy vám bude kvést méně.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Ostatní
atraktivní pro motýly: Ano
barva: mix barev
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
kvetoucí: Ano
latinský název: Buddleja Davidii mix
období kvetení: duben - září
odolná rostlina: Ano
polostín: Ano
prořez: říjen
přátelské ke včelám: ano
slunce: Ano
stanoviště: ven
typ dodání produktu: pěstební květináč
umístění ven: ano
vhodné pro zvířata: Ano
výška při doručení: 25 - 35 cm
výška růstu: 180 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 1× týden
zóny odolnosti: zóna 7: -12.2 až -17.8°C

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: