Kroton 'Mammi', 75cm

Neohodnoceno

Croton Codiaeum je ve světě rostlin skutečným lákadlem. Díky různobarevným listům lze říci, že existuje jen málo pokojových rostlin s tak výrazným vzhledem. Charakteristický Croton vyniká krásnými žilkami, nápadnými listy a výraznými barvami. Codiaeum je všechno, jen ne nudné! Podívejte se na krásné květináče pro vaše pokojové rostliny.

Dostupnost Sezónní - dostupné opět na podzim
Možnosti doručení
1 199 Kč
Kroton 'Mammi', 75cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Charakteristický kroton vyniká krásnými žilkami, nápadnými listy a výraznými barvami. Codiaeum je všechno, jen ne nudné!
Codiaeum se ve volné přírodě vyskytuje v Indonésii, Polynésii, Malajsii, Pákistánu a Indii. V mnoha případech dorůstá až do metrové výšky. V těchto zemích se kroton stále vyskytuje na okrajích lesů a na otevřených polích. Existují stovky různých odrůd rodu Croton, které se liší především barvou listů.

Croton Codiaeum je ve světě rostlin skutečným lákadlem. Díky různobarevným listům lze říci, že existuje jen málo pokojových rostlin s tak výrazným vzhledem. Ve skutečnosti je Croton starý latinský název a dnes se jim říká Codiaeum, ale název Croton je v mnoha zemích stále tak populární, že se používá častěji než Codiaeum. Croton je rostlina, která potřebuje trochu lásky a pozornosti, ale na oplátku získáte nádhernou pokojovou rostlinu.

Péče

Při péči o rostlinu Croton je velmi důležité jí zajistit dostatek vody. Croton pochází z tropických oblastí, a proto je zvyklý na trvale vlhkou půdu. Dbejte na to, aby půda nikdy zcela nevyschla, mohlo by dojít i k uhynutí rostliny. Stání v mokré zemině není na druhou stranu také dobré, v takovém případě pak kořeny uhnívají, proto alespoň jednou týdně zkontrolujte, jak je půda stále vlhká, a pokud je přiměřeně suchá, zalijte ji. Zejména v létě se doporučuje zalévat dvakrát týdně.
Kroton preferuje hodně světla. Rád stojí na přímém slunci alespoň několik hodin denně. Pouze během nejteplejší části dne je lepší neumisťovat kroton neustále na přímé sluneční světlo, zejména v létě. Silné letné paprsky mohou způsobit spálení a zhnědnutí listů, proto byste tuto rostlinu neměli dáva přímo na parapety. Čím více světla kroton získá, tím světlejší budou jeho listy. Pokud je tedy vaše rostlina poměrně tmavá a vy chcete, aby byla barevnější, přesuňte ji na chvíli blíže k oknu. Obecně platí, že vhodné místo je tři metry od okna orientovaného na jih a jeden metr od okna orientovaného na západ, sever nebo východ. Croton se táhne růstem mírně směrem za světlem, takže pokud chcete, aby rostlina zůstala rovná, je nejlepší ji občas otočit.

Pozor! Každá rostlina má od přírody jiný tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška zahrnuje i květináč.

Kategorie: Ostatní
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
jedovaté: Ano
latinský název: Codiaeum variegatum 'Mammi'
poznámka: Decorum
přesazování: každé 2 roky
slunce: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 21 cm
výška při doručení: 70 - 80 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 1x za týden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: