Levandule 'Anouk', 50cm

Neohodnoceno

Levandule je nádherná letní květina a proto chceme, aby sezóna jejího květení byla co nejdelší. Nádherně vonící a léčivá levandule je od pradávna známá z přírody středomořských zemí v mnoha druzích a odrůdách.

Položka byla vyprodána…
Dostupnost Sezónní - dostupné opět na podzim
Možnosti doručení
599 Kč
Levandule 'Anouk', 50cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Levandule je nádherná letní květina a proto chceme, aby sezóna jejího květení byla co nejdelší. Nádherně vonící a léčivá levandule je od pradávna známá z přírody středomořských zemí v mnoha druzích a odrůdách. Kdo viděl a cítil vůni rozkvetlých levandulových polí, nikdy na ně nezapomene. Mnoho druhů má šedavé listy. To ukazuje na jejich jižní původ. Díky šedé barvě jsou odolnější vůči dlouhému působení jasného slunečního světla.

Ať už máte zahradu, terasu nebo balkon, kvetoucí rostliny vám udělají radost vždy. Můžete s nimi experimentovat a kombinovat je donekonečna.

Levandule 'Anouk®' byla nalezena v přirozeném výběru a je nejlepší odrůdou stoechas, která existuje! Této levanduli se kvůli tvaru květů říká také levandule chocholatá nebo motýlí levandule.

Rostlina může být umístěna v květináči nebo v záhonu. Jsou příjemné a každý je má rád. Navíc se snadno udržují a květy překrásně voní.

Levandule kvete plně a bohatě v období od května do října. V současných klimatických podmínkách jsou i v našich oblastech velmi odolné a během zimy zůstávají stále zelené.

Levanduli rádi navštěvují také včely a motýli. Pokud tedy chcete na svou zahradu přilákat včely a motýly, s touto levandulí budete mít rozhodně úspěch!

Péče

Levandule 'Anouk®' kvete po celé léto. Má obzvláště dlouhou dobu kvetení, od časného jara až hluboko do léta. Proto bude na vaší zahradě vše krásné a fialové (stačí odstranit stará poupata).

Díky silně vonícím listům budete mít pocit, že jste se s touto odrůdou ocitli uprostřed Provence.

Levandule 'Anouk' kvete dříve než ostatní levandule a kvete déle: od časného jara do pozdního léta. Nejintenzivněji kvete od května do července. Pokud po prvním dlouhém období kvetení odstřihnete staré květy, můžete rostlinu snadno seříznout na polovinu. Levandule pak začne znovu kvést a bude kvést dokonce až do října.

Kategorie: Ostatní
atraktivní pro motýly: Ano
barva: fialová
barva listů: zelená, šedá
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Lamiaceae Lavandula Stocheas Anouk
mrazuvzdorné: Ano
období kvetení: květen - říjen
polostín: Ano
prořez: říjen
přátelské ke včelám: ano
slunce: Ano
stálezelená: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 19 cm
vhodné pro zvířata: Ano
vonící: Ano
výška při doručení: 40 - 50 cm
výška růstu: 70 cm
zavlažování: 2x týden
zóny odolnosti: zóna 5: -23.3 až -28.9°C
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: