Lopatkovec, 75cm

6 hodnocení

Rostliny Spathiphyllum jsou velice oblíbené pro své květy. Tyto bílé květy připomínají lopatky, a proto se jim říká Lopatkovec. Rostlině se také říká toulcovka. Podívejte se na krásné květináče pro vaše pokojové rostliny.

Výška
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.4.2024
Možnosti doručení
419 Kč
Lopatkovec, 75cm
6 hodnocení
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost
3,3 6 hodnocení

Rostliny Spathiphyllum jsou velice oblíbené pro své květy. Tyto bílé květy připomínají lopatky, a proto se jim říká Lopatkovec. Rostlině se také říká toulcovka.

Spathiphyllum pochází z Kolumbie a Venezuely a spadá pod čeleď Aracaea. Spathiphyllum byl v Evropě představen v roce 1870. Pro tuto rostlinu jsou charakteristické vzpřímené bílé květy.
Krása lopatkovce spočívá v tom, že ho nikdy nemůžete přelít. Tyto populární pokojové rostliny pocházejí z úpatí Amazonky. Pokud se tato řeka vylije z břehů, lopatkovec bez problému přečká i pod vodou

Spathiphyllum Air So Pure je silná rostlina čistící vzduch, která bohatě kvete a snadno se o ni pečuje. Krásná rostlina s bílými květy dokáže odfiltrovat toxické látky, jako je benzen, formaldehyd a čpavek. Listy jsou však pro psy a kočky jedovaté.

Lopatkovec se těší své popularitě kvůli krásným bílým květům. Přestože tato pokojová rostlina může kvést nepřetržitě, doba kvetení trvá obvykle asi dva měsíce. Po třech měsících od předchozího období květu se mohou objevit nové květy, ale pouze při správné a odpovídající péči.

Péče

Lopatkovec je nenáročná kvetoucí pokojová rostlina, které se daří na nepříliš slunečném stanovišti. Lopatkovec roste v džungli pod silnou vrstvou listů, kde nemá mnoho světla. Spathiphyllum špatně snáší nadmíru přímého slunečního světla. Chraňte ho před poledním sluncem. Dvě až tři hodiny přímého slunečního světla jsou jsou maximum, které lopatkovec snese. Příliš mnoho slunečných paprsků způsobí žloutnutí listů. Naopak nedostatek způsobí, že se nebudou objevovat pravidelně bílé květy.

Lopatkovec spotřebuje poměrně hodně vody. V případě nedostatku vody Vás rostlina upozorní tak, že povadnutím listů. Po orosení vodou se rostlina brzy opět vzpamatuje, ale dbejte na to, aby se to nestávalo příliš často nebo příliš dlouho. Lopatkovec je nejlepší zalévat dvakrát týdně. Snažte se množství vody upravit tak, aby půda před dalším zaléváním právě vysychala.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Ostatní
barva: bílá
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
jedovaté: Ano
latinský název: Spathiphyllum
polostín: Ano
poznámka: Air so pure
přesazování: každé 2 roky
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 17 cm
výška při doručení: 65 - 75 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 2x za týden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: