Monstera Adansonii, 35cm

Neohodnoceno

Neobvyklá Monstera Adansonii je jedním ze 41 druhů čeledi Monstera a pochází z tropických oblastí Střední a Jižní Ameriky. Je zvláštní, protože se liší od svých sourozenců. Monstera Adansonii má v listech místo zářezů díry! Podívejte se na krásné květináče pro vaše pokojové rostliny.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
7.6.2024
Možnosti doručení
419 Kč
Monstera Adansonii, 35cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Neobvyklá Monstera Adansonii je jedním ze 41 druhů čeledi Monstera a pochází z tropických oblastí Střední a Jižní Ameriky. Je zvláštní, protože se liší od svých sourozenců. Monstera Adansonii má v listech místo zářezů díry! Díky tomu rostlina působí houževnatě, ale zároveň hravě. Kvůli listům se této rostlině někdy říká "švýcarský sýr".

Monkey Leaf je popínavá, ale můžete ji pěstovat také v podobě převislé rostliny. Nové listy jsou poprvé viditelné, když se srolují. Stejně jako mnoho dalších tropických rostlin, například Alocasia Zebrina. Pak se pomalu rozbalují. Nové listy jsou často ještě malé, ale nějakou dobu stále porostou.

Péče

Důležitou součástí péče o Monstera Adansonii je výběr správného stanoviště. Tato rostlina pochází z tropických pralesů. Tam šplhá po kmenech velmi vysokých a mohutných stromů. Z toho důvodu se rostlina samotná jen zřídka dostane k slunečným paprskům. Měli byste se pokusit tento model napodobit. Nejlepší je umístit je před okno, které není vystaveno plnému slunečnímu světlu. Pak bude mít rostlina dostatek světla, ale nebude na ni svítit přímé slunce. Ideální by byl částečný dopad ranního slunečního světla. Zejména odpoledne je slunce horké a může být škodlivé. Pak může dojít i k popálení listů.

Často je velmi obtížné určit správnou frekvenci a množství zálivky. Půda by nikdy neměla zcela vyschnout, ale neměla by být ani příliš dlouho bažinatá. Nejlepší je zapíchnout prst do země a jakmile vrchní centimetr půdy vyschne, můžete Monkey Leaf zalít. Zalévejte ji tak, aby půda během několika dní opět vyschla. Jen trochu!

Zlaté pravidlo zní: Začněte s malým množstvím a postupně ho zvyšujte. Příliš mnoho vody je škodlivější než její nedostatek.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Ostatní
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Monstera Adansonii
polostín: Ano
přesazování: každé 2 roky
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 12 cm
vhodné pro zvířata: Ano
výška při doručení: 25 - 35 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 1x za týden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: