Jak můžete vylepšit atmosféru u vás na terase?

Podlaha na terase je většinou dlážděná, což umístění rostlin příliš neusnadňuje. Pokud máte malou terasu, musíte prostor, který máte k dispozici, využít kreativně. Přidáte-li několik velkých květináčů nebo malých záhonů, bude vaše terasa vypadat větší. Načerpejte inspiraci z těchto skvělých nápadů na vytvoření úchvatné terasy.

Útulná veselá terasa

Vyberte si hodně květin v květináčích a ponořte se do letní atmosféry. První věcí, která vás napadne, jsou samozřejmě pestrobarevné kvetoucí cibuloviny! Veškeré kvetoucí cibuloviny můžete pěstovat v květináči a vytvořit si vřelou zahradní atmosféru. Vyberte si překrásné jiřiny s kulovitými květy nebo vysoké mečíky. Zkombinujte své oblíbené cibuloviny, ale nezapomeňte vzít v úvahu jejich období kvetení. Vždy zasaďte cibulky, které vykvétají jako poslední na dno květináče, a ty, které vykvétají jako první, navrch. To je snadný způsob, jak si vytvořit vlastní „lasagne“ z kvetoucích cibulovin.

Nechcete každý rok vysazovat do květináčů nové květiny? Pak jsou ideální volbou mrazuvzdorné trvalky, jako jsou hortenzie nebo hvozdíky. Úchvatná hortenzie ‘Wudu’ oplývá po celé léto ohromujícími bílými květy a můžete ji nechat celý rok venku. S hvozdíkem si užijete ještě více barev. Růžové květy a zelené listy vytvoří na vaší terase zářivě svěží kombinaci barev.

Se podívejte náš sortiment kvetoucích cibulovin

Tropická terasa

Líbila by se vám spíše cesta do tropů s mnohem větším množstvím zeleně? Pak jsou tyto tipy určené přesně pro vás. Nejprve přidejte zeleň. Zútulněte svou terasu umístěním vysokých balkonových rostlin po okrajích. Barevná pampová tráva vypadá fantasticky v kombinaci s šedými dlaždicemi nebo dřevěnými dekory. Podél okrajů terasy se bude báječně vyjímat také neinvazivní bambus Fargesia. Vytvoří krásné kulisy pro pohodovou atmosféru a příjemné chráněné místo. Tropické téma se jednoduše neobejde bez palem. Palmy v květináči z nabídky Horteka byly stvořeny speciálně na terasy. Vyberte jim tedy důstojné místo na terase a vytvořte si ještě věrohodnější atmosféru džungle. Tyto zahradní rostliny postačují pro vytvoření překrásné terasy, ale v opravdové tropické džungli samozřejmě roste mnohem více rostlin. Vyberte si zahradní nábytek s vestavěnými záhony a květináči, abyste do prostoru terasy umístili ještě více zeleně. Kombinace nábytku s květináči nejen, že vytváří více prostoru pro rostliny, ale také vše sjednotí. Vysaďte do těchto květináčů keře nebo jiné rostliny nízkého vzrůstu. Zvažte šedozelený blahovičník nebo bromélii a získejte ještě více barev.

Aby byla vaše městská džungle kompletní, doporučuje tým Horteka jezírko na terasu. Voda v jezírku má v létě ochlazující efekt. Přidejte do jezírka na terasu úchvatný leknín, který vaši tropickou zahradu zpestří barvami. Zelená zahrada působí jako sluneční paprsky.

Se podívejte náš sortiment zahradních rostlin

Ovocná terasa

Chcete na terase pěstovat ovoce a zeleninu? Pak si vytvořte na terase zeleninovou zahradu. Takovou zeleninovou zahradu si můžete navrhnout různými kreativními způsoby. Ovocné stromy a keře z nabídky Horteka jsou pěkné a snadno se dají pěstovat v květináči. Chcete si udělat limonádu z citrónů sklizených z vašeho vlastního citroníku? Jak osvěžující! Anebo... co takhle udělat si marmeládu z výtečných malin z vašeho maliníku? Tyto keře často vytvoří chutnou sklizeň už v prvním roce.

Chcete ještě rozsáhlejší zeleninovou zahradu? Nachystejte si vyvýšený záhon a dejte se do práce. Pro tento vyvýšený záhon potřebujete jen pár metrů čtverečních, ale odměnou vám bude barevná exploze s nejrůznějšími druhy ovoce a zeleniny. Zasaďte zde své oblíbené druhy zeleniny. Po pár měsících zalévání a snadné péče si můžete začít užívat fantastické sklizně. Než tato doba nastane, můžete se ponořit do svého nového koníčku – zahradničení. Jakmile sklidíte všechno ovoce a zeleninu, můžete znovu vyplnit volná místa v zeleninové zahradě rostlinami. Radost po celý rok!

Tip: Máte malou terasu a chtěli byste si ji lépe uspořádat? Pak zvolte diagonální zeleninovou zahradu u zábradlí. Tato zeleninová zahrada jednak zabere méně místa a navíc bude díky ní vaše terasa vypadat mnohem větší.

Se podívejte náš sortiment ovoce