Jak využít prostory na balkóně, střeše nebo terase?

Střešní terasa

Patříte mezi šťastlivce, kteří mají krásnou střešní terasu? Pak si můžete na jaře a v létě užívat pobytu venku. Střešní terasa je skvělé místo, kde můžete relaxovat, grilovat, posedět s přáteli a nejen to. Aby byla báječně útulná, musíte ji samozřejmě ozdobit zelení. Anebo – co byste řekli zeleninové zahrádce na terase? Pak byste mohli využít rostlin, které vypěstujete, při grilování. Zde je několik tipů pro dokonalou střešní terasu.

Aby vaše střešní terasa vypadala větší

Obvykle je prostor na střešní terase omezený, ale její majitelé si ho chtějí užít na maximum. Díky vhodnému uspořádání můžete zajistit, aby vaše terasa vypadala větší. Především je dobré umístit na ni pár větších předmětů, nikoli spoustu malých. Venkovní pohovka nebo kompaktní venkovní stůl se židlemi a dva nebo čtyři velké květináče zajistí, aby vypadala střešní terasa větší. Pořiďte si pěkné velké květináče s dobrým odtokem vody. Až budete květináče zaplňovat rostlinami, berte v úvahu povětrnostní podmínky. Na terasy orientované na jih hodně svítí slunce, a proto se na ně hodí rostliny, které slunce milují, jako jsou olivovníky nebo levandule. Máte terasu orientovanou na sever? Pak se rozhodněte pro rostliny, které mají raději stín, jako je zelený břečťan nebo barevné kamélie a hortenzie. Umístěte rostliny tak, aby byly co nejvíce kryté, a v létě jim každý den dopřávejte bohatou zálivku.

Miniaturní zahrádka na střešní terase

Máte prostor pro vyvýšený záhon? Pak je miniaturní zahrádka na střešní terase naprosto skvělá! Tyto záhony můžete naplnit nejrůznějšími druhy barevných rostlin a květin nízkého vzrůstu. Samozřejmě jsou pro tyto záhony ideální kvetoucí cibuloviny. I tady platí: pečlivě zvažte, kolik slunečního svitu budou cibuloviny dostávat. Kvetoucí cibuloviny obecně potřebují hodně slunce, aby dobře rostly a kvetly. Existují také cibuloviny, kterým se dobře daří ve stínu. Například modřence arménské a některé hyacinty mohou být umístěny i na terase orientované na sever. Pro dokreslení celkového obrazu doplňte záhon nějakou zelení. Pěkným doplňkem je například okrasná tráva. Uklidňující vzhled travin vytvoří v kombinaci s barevnými květinami překrásný efekt. Vyhrňte si rukávy a pusťte se do díla!

Vypěstujte si vlastní zeleninu na grilování

Doma vypěstované ovoce, zelenina a bylinky z vlastní zahrádky. Nic lepšího si nemůžete přát! Výtečné grilované pokrmy s vaší oblíbenou zeleninou a bylinkami a čerstvé ovoce jako dezert. Pro začátek zavítejme do Itálie. Vaše vlastní doma vypěstovaná rajčata s čerstvou bazalkou. Nejprve zasejte rajčata doma a pěstujte je uvnitř od března do května. V květnu nebo v červnu můžete dát rostliny rajčat v květináčích na terasu. Dejte k rostlinám tyčky, abyste jim poskytli oporu. Hlavním chodem bude pěkný kousek masa se sezónním salátem s mátou, rukolou a paprikami. Papriky jsou samozřejmě také domácí. Máte tedy barevnou a veselou zeleninovou zahrádku v bedýnce nebo sadu květináčů se zeleninou. Jako dezert se servíruje vynikající ovoce z ovocných stromů a rostlin. Jaké je vaše oblíbené ovoce?

Chcete ozdobit zelení svou střešní terasu? Pak se podívejte na široký sortiment rostlin Horteka, které se dokonale hodí na střešní terasu.

Podívejte se na rostliny na terasy a balkóny