Okrasné trávy tvoří atmosféru zahrady

Zahrada je místo, které slouží k odpočinku a trávení volného času, a rostliny na ní slouží k vytvoření atmosféry. Jaké prostředí byste chtěli na zahradě vytvořit? Sáhnete raději po elegantní moderní zeleni, záplavě květů a barev nebo dáte přednost divoce rostoucím rostlinám? Okrasné trávy dokážou v zahradě dotvořit atmosféru a výsadbou určitého druhu trav můžete zahradě dodat tematický podtón.

Exotická zahrada

Na tvář vám dopadají hřejivé sluneční paprsky, usrkáváte koktejl a posloucháte vlny Tichého oceánu – přesně takový pocit ve vás dokáže vyvolat exotická ozdobná tráva. Lenovník novozélandský  vás z vlastní zahrady alespoň myšlenkami přenese na dovolenou. Rostlina má tři různá zbarvení, díky nimž na zahradě můžete vytvořit zajímavý barevný kontrast. Lenovník svými dlouhými listy připomíná rostliny v písečných dunách. Vytvořte si na zahradě dojem, jako byste byli jen kousek od pláže a osvěžujícího svlažení.

Tip: Rádi byste se v létě na zahradě osvěžili? Pořiďte si třeba koupací jezírko. V létě je k nezaplacení a když do něj vysadíte správné rostliny, bude se prakticky čistit samo.

Japonská zahrada

Dokáže vám poklidná atmosféra asijských zemí vyčarovat úsměv na tváři? Potom je pro vás balíček japonské zahrady to pravé ořechové! Lalang válcovitý vytváří dojem zapadajícího slunce – díky rudým odstínům vás po dešti vždy osvěží jeho sluneční zář. Neobyčejný optický protiklad dokáže vytvořit sedoulek plochostvolý. Bok po boku s ozdobnicí dokážou zkrotit červeň lalangu válcovitého. Stačí tyto rostliny doplnit japonským javorem anebo několika bambusy a budete se cítit jako v japonské zahradě. Dopřejte si ničím nerušený odpočinek při cvičení jógy v obklopení rostlin.

Prérijní zahrada

Rádi byste na zahradě cítili nekonečnou svobodu? Potom je pro vás prérijní balíček jako dělaný! Tyto ozdobné trávy pocházejí z nedotčené přírody a dokážou na zahradu přinést dotek nespoutané a bezstarostné atmosféry. Když se rostliny rozrostou více do výšky nebo do šířky, nic se nestane, naopak, ještě se umocní dojem prérijní oblasti. Blízko u země se drží ostřice, která bez problému na zahradě zapadne mezi kvetoucí cibuloviny. V létě tato rostlina před rozloučením vyplodí hnědavé mošničky. Spolu s pestrými barvami kvetoucích cibulovin vám na zahradě vznikne skutečná prérijní scenérie. Ani dochan a ozdobnice čínská nezůstanou nic dlužni a také se ozdobí chmýřím, jen co se vytáhnou do výšky. Nejlepší stanoviště pro ně je u kvetoucích trvalek jako je levandule. Chmýří ozdobných trav se dokonale snoubí s levandulovými květy. Díky vší té houževnatosti se budete na vlastní zahradě cítit trochu jako v divočině.

Okrasná zahrada

Máte zájem spíše o upravenější a modernější výzdobu zahrady? Stačí prozkoumat náš sortiment okrasných trav. Některé dekorativní trávy jsou samy o sobě uměleckým dílem.

  • Například ozdobnice čínská 'Gracillimus': rostlina s modrozelenými trsy, které se líně sklánění k zemi. Vzniknou drobnější cibulky, které zahradě dodají prvotřídní eleganci. Na podzim se na rostlině objeví narůžovělé střapce. Není nad to jej ostříhat a uvázat z nich nádhernou kytici ze sušených květin.
  • Lenovník novozélandský do značnější výšky, hodí se proto podél plotu. Svými načervenalými listy krásné zjemní a ozdobí okolí.
  • V neposlední řadě tu máme ozdobnici čínskou 'Strictus', která si rozhodně zaslouží slunné stanoviště. Z jejich zelenožlutých pruhovaných listů nedokážete strhnout pohled. Pokud ji zasadíte doprostřed zahrady, bezpochyby zaujme pohled každého pozorovatele. Ani byste se nemuseli stydět, kdybyste se cítili jako na výstavě květin.

Podívejte se na náš sortiment ozdobných trav