Podzimní dekorace s rostlinami z vaší vlastní zahrady

Podzim je opět tady! Listy pomalu opadávají ze stromů a příroda hýří těmi nejkrásnějšími podzimními barvami. Je ideální doba přiblížit se trochu přírodě a začít do svého života přidávat trochu zeleně. Není lepší způsob, než vnést přírodu dovnitř! Začněte s listy nebo větvemi z vlastní zahrady a vytvářejte podzimní dekorace! Nechte se inspirovat řadou dekorativních podzimních uměleckých děl.

 

Nástěnné dekorace

Samozřejmě chcete letos na podzim držet krok se zelenými trendy. Následující trend doma prostě musíte mít. Zeleň na stěně je trendem již dlouho, ale podzimní větve se stále více vracejí do módy. Nasbírejte co nejvíce listů v co nejrozmanitějších barvách z různých druhů stromů. Javor dlanitolistý je úžasný strom, se kterým můžete začít. Tento javor je k dostání v mnoha barvách. Kromě barvy si můžete také hrát s tvarem listů. Listy liliovníku mají zvláštní tvar. A nakonec použijte pár dubových listů pro tradiční nádech. Připíchněte listy na stužku s veselými doplňky, jako jsou voňavé skořicové tyčinky, sušené plátky pomeranče nebo skleněné nádobky s čajovými svíčkami. Všechny je pověste na silnou větev z vlastní zahrady. Například na větev z dubového stromu nebo jabloně.

 

Čajové svíčky

Zbyly vám listy z podzimního věnce? Nevyhazujte je! Můžete z nich například vytvořit pěkné svíčky. Díky tomu na vás bude doma podzim dýchat z každého koutku. Vše, co potřebujete, jsou průsvitné listy, skleněné nádoby a lepidlo. K tomuto účelu vždy používejte odumřelé listí. Je tenčí a umožňuje správný průchod světla. Zde je návod:

 • Krok 1: Vezměte prázdnou a čistou skleněnou nádobu a odstraňte štítky.
 • Krok 2: Nasbírejte listy, které chcete použít. Pro tento účel jsou velmi vhodné také javorové a dubové listy.
 • Krok 3: Přidejte k listům trochu lepidla a přilepte je na vnitřní strany nádoby.
 • Krok 4: Do nádoby umístěte pár světel a relaxujte v lese, který jste vytvořili z vlastního domova.

 

Kreativní sázení

Rostliny v květináčích jsou vhodné pro prázdné kouty obývacího pokoje nebo ložnice. Začněte tedy s kreativním sázením. Co třeba vysadit sukulenty v dýni? Dýně jsou symbolem podzimu a jsou přirozeným doplňkem. Úžasné jako ozdoba pro vchodové dveře! Nebo rozjasněte tmavé dny pomocí útulné vánoční dekorace se svíčkami. Použijte mísu nebo krabici a naplňte je zeminou. Umístěte svíčky v samostatných malých nádobách do zeminy a ujistěte se, že jsou stabilní. Zbytek zeminy naplňte květinovými cibulkami pro vnitřní použití. K tomu se nejvíce hodí hyacinty a hvězdníky. Tyto kvetoucí cibuloviny vykvétají brzy. Doplňte je mechem a získáte skutečnou podzimní atmosféru.

 

Podzimní stůl

Máte na zahradě nějaký zbylý materiál? Pak vytvořte pěkný podzimní stůl. Vylepšete svůj jídelní stůl nebo konferenční stolek podzimními barvami. Co budete potřebovat?

 • Desku nebo misku, na kterou umístíte všechny vaše přírodní podzimní dekorace
 • Nádoby s čajovými svíčkami
 • Veškerý materiál, který vám zůstal po tvorbě ostatních dekorací

Umístěte sklenice se svíčkami do středu desky nebo misky. Vyplňte prázdné oblasti desky barevnými listy. Doplňte dekoraci veselými dýněmi, kaštanovými figurkami a houbami. Chcete-li dekoraci vdechnout život, můžete přidat trpaslíky. Díky tomu získáte veselý pohled.

 

Věnce

Nejen, že se při jejich tvorbě budete skvěle bavit, ale také uvidíte, že je to velmi snadné. Navrhněte si vlastní věnec se svými oblíbenými listy z barevných stromů, přidejte několik větví s bobulemi a doplňte vlastními dekorativními doplňky, jako jsou kaštany. Nabízíme klasický tip, který vám pomůže:

Borovicový věnec je skutečným znamením podzimu a samozřejmě jej můžete vyrobit pomocí materiálů z vlastní zahrady. Nejprve použijte větve z borovic jako zelenou základnu. Mohou to být i větve smrku. Tento miniaturní vánoční stromek vám navodí náladu svátečního období. Umístěte malé stromy za dveře nebo do zadní zahrady a vytvořte tak skutečnou zimní říši divů. Ustřihněte několik větví pro první vrstvu věnce. Listy cesmíny vypadají nádherně jako zeleň navíc. Tmavší odstíny cesmíny dodávají věnci odvážný vzhled. Chcete-li věnci dodat více barev, můžete přidat doplňky jako bobule cesmíny nebo hlohyně, kaštany, šišky nebo miniaturní dýně. Nakonec věnec osvětlete a rozjasněte tak temné zimní dny. Nyní věnec sestavte:

 • Krok 1: Vezměte věnec (může být ze dřeva, rákosu nebo pěny) a zapíchněte do něj listy nebo je na něj položte
 • Krok 2: Připevněte listy k věnci drátem nebo špendlíky. Dbejte na to, aby drát nebo špendlíky nebyly příliš nápadné. Pokud například chcete do věnce pěkně zapracovat špendlíky, můžete použít špendlíky s červenou hlavičkou.
 • Krok 3: Přidejte doplňky z přírody. Patří mezi ně kaštany, šišky, bobule cesmíny nebo miniaturní dýně.
 • Krok 4: Zavěste věnec na viditelné místo, aby si každý mohl užívat jeho krásy.

Zde se podívejte na náš sortiment stromů