Popínavé rostliny: krásně pokryjí ploty a zdi

Už jste někdy přemýšleli nad tím, že přeměníte svůj plot, přístřešek, pergolu nebo zeď na zelenou stěnu? Popínavé rostliny jsou skvělým řešením, pokud chcete vaší zahradě dodat zeleň, barvu a vysoký prvek. Pokud jde o popínavé rostliny, často se lidem vybaví břečťan, ale existuje spousta jiných skvělých popínavých rostlin, které svou roli zvládnou opravdu dobře. Sestavili jsme pro vás seznam těch nejlepších možností.

 

Nejprve budeme hovořit o dobře známém břečťanu. Břečťan je jednou z mála popínavých rostlin, která se sama přichytne. Stačí ji nasměrovat správným směrem, a poté vše zvládne sama. Ujistěte se, že břečťanu poskytnete dobrý povrch, ke kterému se může přichytit. Může se jednat o zeď, podpěru nebo plot. Pokud bude mít břečťan místo pro růst, zůstane v nevyvinutém stádiu a bude nadále růst. Pokud budete tuto rostlinu tu a tam zastřihávat, může navždy zůstat v nevyvinutém stádiu. Jakmile se břečťan nebude mít čeho dalšího chytnout, přejde do zralého stádia. Poté rostlina změní svůj vzhled a na podzim pokvete.

 

 

Úchvatná hortenzie řapíkatá je proslulá svými sněhově bílými květy. Tato hortenzie kvete v období mezi červnem a zářím. Hortenzie řapíkatá krásně roste na zdi nebo na plotu. Péče o hortenzii řapíkatou je nenáročná, protože se sama přichytne a daří se jí na slunci i ve stínu. Zajímavost: Když kvete, láká k sobě také včely a motýly.

 

Plamének je jednou z nejzanícenějších kvetoucích popínavých rostlin. Nabízíme jej v červené, modré, nachové, růžové a bílé barvě. Nebo můžete zvolit kombinaci více barev. Velkou výhodou této popínavé rostliny je, že si její krásu můžete užívat po dlouhou dobu. Kvete v období mezi březnem/dubnem a koncem září. Navíc mají některé z nich po odkvetení nádherné trsy připomínající bavlnu. Plamének miluje slunce, takže jej zasaďte na místo, kam po celý den svítí slunce. Jeho spodní část by však měla být ve stínu. Na rozdíl od břečťanu a hortenzie řapíkaté potřebuje plamének s popínáním trochu pomoci. Použijte dráty nebo podpěru pro popínavé rostliny.

 

Nabízíme nejrůznější druhy a velikosti růží a existují také popínavé růže. Naše popínavé růže nabízíme v nejkrásnějších barvách. Existuje také mnoho různých druhů popínavých růží, některé kvetou po celý rok a jiné odkvetou a každý rok opět obrazí.