Proč jsou pro Vás rostliny prospěšné?

Obklopte se rostlinami pro relaxaci – proč jsou pro vás rostliny prospěšné

Po modré barvě je zelená nejběžnější barvou na planetě Zemi. Již víme, že nám zelená barva dělá radost, ale několik studií prokázalo, že zelená je pro nás skutečně dobrá. Rostliny vám pomohou relaxovat, zlepšit životní prostředí a poskytnout vašemu zdraví znatelnou podporu.

Vyčistěte vzduch

Je všeobecně známo, že rostliny prostřednictvím fotosyntézy převádějí CO2 na kyslík. Tím se zvyšuje množství kyslíku ve vzduchu, což nám usnadňuje vdechování jeho dostatečného množství. Rostliny čistící vzduch také filtrují nečistoty ze vzduchu. Mezi tyto nečistoty patří plyny a jiné škodlivé látky, které by jinak nemohly z dobře izolované budovy uniknout. Díky rostlinám je vzduch, který dýcháte, čistší a zdravější.

Koncentrace a produktivita

Studie prokázaly, že pokud máte na pracovním stole rostliny, může to zvýšit vaši koncentraci a tím i produktivitu až o 15 %. Tento výzkum také ukázal, že rostliny mohou zlepšit vaši paměť až o 20 %. Máte často během pracovního dne problémy se soustředěním? Nebo se často rozptylujete a zapomenete něco udělat? Rostliny by vám mohly pomoci být v práci produktivnější, obklopte se tedy co největším množstvím zeleně v kanceláři i doma.

Rostliny vám budou dělat radost

V rámci britské studie byla sledována skupina lidí po dobu 18 let a bylo zjištěno, že lidé, kteří se obklopovali zelenou barvou, byli šťastnější. Tito lidé často žili v zeleném prostředí nebo vlastnili mnoho rostlin. Přesvědčte se sami – zahradničení nebo péče o pokojové rostliny by vám také mohly pomoci cítit se šťastnější!

Stromy a rostliny vám pomáhají relaxovat

Když procházíte lesem, obklopí vás báječná vůně stromů. Milujete pobyt venku – vychutnáváte si čerstvý venkovní vzduch a nádherné barvy. Díky tomu se cítíte naprosto uvolněně. To je způsobeno vůněmi stromů. Stromy vylučují fytoncidy, které mají odpuzovat hmyz a plísně. Fytoncidy mohou snižovat krevní tlak a úroveň hladiny kortizolu. Mohou vám pomoci dokonale se zrelaxovat. Stálezelené stromy mají obzvláště silný účinek. Zvažte proto vysazení stromů na své zahradě.

Zahradničení vám také pomůže relaxovat. Po dlouhém a stresujícím pracovním dni, kdy se vám ne všechno podařilo, není nic lepšího, než relaxovat na zahradě a pečovat o rostliny. Výzkumy ukazují, že lidé se cítí šťastni, když vidí rychlé výsledky své práce. Na zahradě můžete vidět rychlé výsledky například při sázení nebo prořezávání. Vyzkoušejte si to sami!

Zlepšení kvality spánku

Zvýšení hladiny kyslíku v místnosti vám pomůže lépe spát. Proto je dobré mít v ložnici rostliny, které čistí vzduch. Některé rostliny ale také vylučují zvláštní aroma, které vám pomůže spát ještě lépe. Při výběru rostliny, kterou chcete do ložnice umístit, buďte opatrní, protože existují také rostliny, které kyslík v noci neprodukují, ale absorbují.

Když si shrneme, je jasné, že rostliny jsou pro vás přínosné. Existuje tedy mnoho důvodů, proč mít rostliny v domě, na zahradě nebo na balkóně. Rádi vám pomůžeme najít rostliny, které jsou pro vás nejlepší. Podívejte se na náš sortiment pokojových rostlin a zahradních rostlin a zlepšete kvalitu svého života ještě dnes!