Sázení cibulek na jaře = záplava květů v létě!

Jaro už se blíží, což znamená, že přichází čas květinových cibulek. Nejen, že v tomto období ze země vykukují podzimní cibulky a odhalují své vůně a barvy, ale můžete navíc sázet jarní cibulky, takže vaše zahrada, terasa nebo balkon letos v létě skutečně zazáří. V tomto článku se s vámi podělíme o všechny informace, které potřebujete o těchto cibulkách znát – od informací, jak je sázet, až po nejrůznější možnosti, které tyto výjimečné květinové cibulky nabízí.

Co je dobré vědět: rozdíl mezi jarními a podzimními cibulkami

Většina z nás zná podzimní cibulky, které rostou na jaře. Tato kategorie zahrnuje nejznámější oblíbené rostliny, jako jsou tulipány, hyacinty a narcisy. Když tyto podzimní cibulky zasadíte v podzimních měsících, vykvetou na jaře po zimních mrazech.

Slyšeli jste však o jarních cibulkách? Název mluví za vše. Tyto cibulky je třeba zasadit do země na jaře, až odezní nejhorší období mrazů. Pro růst potřebují jinou teplotu a porostou po pár měsících v létě.

Kdy je správný čas na zasazení cibulek kvetoucích v létě?

Aby vaše zahrada, terasa nebo balkon v létě vypadaly úžasně, zasaďte tyto květinové cibulky kvetoucí v létě v období mezi koncem února a koncem května. Dávejte dobrý pozor na počasí, protože tyto cibulky nelze zasadit do země, dokud období zimních mrazů zcela neskončí. V opačném případě by mohly umrznout. Pokud jste se nechali unést a cibulky umrzly, bude nejlepší, když je přikryjete bublinkovou fólií. Do květináče můžete tyto letní cibulky zasadit i dříve. Pokud se domníváte, že by mohly umrznout, umístěte květináč na nějakou dobu dovnitř.

Návod pro sázení jarních cibulek krok za krokem

  1. Jakmile se rozhodnete, kde chcete cibulky zasadit a v okně se objeví první sluneční paprsky, je naprosto přirozené, že chcete začít pracovat na zahradě. Jak vlastně zasadit cibulky kvetoucí v létě? Máme pro vás několik tipů.
  2. Cibulky zasaďte na slunné stanoviště. Většina cibulek kvetoucích v létě má ráda spoustu slunečního světla a budou na něm lépe růst a kvést.
  3. Než začnete s rytím zahrady, pečlivě zvažte, jaké místo bude pro sázení nejlepší, jak by měly být cibulky rozmístěny a jak hluboko do země by měly být zasazeny. Můžete si vybrat, zda vytvoříte jeden velký důlek, který později naplníte zeminou, nebo vytvoříte několik menších důlků pro každou cibulku. Navíc si můžete usnadnit práci se sazečem na cibuloviny. Ujistěte se, že ze země odstraníte plevel a tvrdé trsy.
  4. Použijte v zahradě zeminu určenou speciálně pro květinové cibulky. Nejlepší volbou je zemina se známkou kvality RHP. Tato zemina neobsahuje pesticidy ani patogeny.
  5. Umístěte cibulky do země zúženým koncem nahoru tak, aby rostly směrem k povrchu. Někdy se na cibulkách objevují malé výhonky, jindy je však obtížnější určit, která část je horní. Umístěte cibulku kulatou nebo špičatou stranou nahoru.
  6. Pokud po zasazení cibulek začne mrznout, přikryjte je izolačním materiálem. Květináč můžete přikrýt bublinkovou fólií. Na větší plochy můžete použít zahradní látku.
  7. Pokud nebude několik dnů pršet, zalijte cibulky dostatečným množstvím vody. Voda je důležitá zejména v první fázi po zasazení pro to, aby kořenový systém dobře rostl. Pro cibulky zasazené v květináčích je nezbytné, aby voda měla možnost řádně odtékat. Pokud v květináči zůstane příliš mnoho vody, kořeny mohou uhnívat.

Které jarní cibulky doporučujeme?

Šuškarda

Tato skvostná rostlina je nápadná svými špičatými květy. Tento fialový skvost kvete od června do září. Hledáte rostlinu, která do vaší zahrady přiláká včely a motýly? Šuškarda tento požadavek jistě splní. Pasovali jsme ji na post magnetu pro opylovače. Šuškardu můžete zasadit na zahradě, ale i do květináče nebo ji umístit do vázy.

Mečík

Skutečný uctívač slunce. Umístěte je na místo s přímým slunečním světlem nebo na jiné teplé místo. Mečíky nabízíme v nejrůznějších barvách. Bílé, červené, žluté nebo nachové. Popusťte uzdu své fantazii. Květy ve tvaru zvonků kvetou od července do září a někdy dokonce až do října. Čmeláci a včely jsou velkými fanoušky mečíků a s radostí se budou scházet na vaší zahradě.

Frézie

Jaro je skvělým obdobím nejen pro barevné rostliny, ale také pro ty voňavé. Díky fréziím bude vaše zahrada nádherně vonět. Můžete je zasadit na trávníku nebo do květináče. Frézie vám budou dělat radost v létě od července do září.

Jiřiny

Nabízíme je v nejrůznějších tvarech a barvách. Máme je k dispozici v různých barvách a různých tvarech. Jiřiny mohou kvést po skutečně dlouhou dobu, pokud budete odstraňovat odkvetlé květy. Jiřiny mohou kvést až do doby, než se objeví první mrazy. Jen si představte, že vám jiřiny budou dělat radost od června až do listopadu.

Chtěli byste ozdobit svou zahradu, terasu nebo balkon jarními cibulkami? Podívejte se na naši širokou nabídku produktů.

Podívejte se na naši nabídku květinových cibulek