TOP 10 nejoblíbenějších rychle rostoucích zahradních rostlin

Vaše zahrada je úžasným místem k relaxování. Jakmile si ji vytvoříte, budete si chtít co nejdříve užívat všech jejích veselých barev, abyste si mohli celé léto z pohodlí svého zahradního křesla užívat květin a rostlin, které jste zasadili. Když rostliny rychle rostou a kvetou, je to skvělý pocit. Těchto deset nejoblíbenějších rostlin promění vaši zahradu v příjemné místo jako mávnutím kouzelného proutku.

 

1) Břečťan: zelená popínavka

Břečťan poroste skutečně kdekoli: uvnitř nebo venku, jako převislá i jako popínavá rostlina. Břečťan  je samopnoucí popínavka a často ji uvidíte pnout se po venkovních zdech nebo plotech. Tato rychle rostoucí popínavka se bude rozrůstat tak dlouho, dokud se její vzdušné kořeny budou mít čeho chytnout. Potom rostlina vytvoří malé rozkošné bílé květy. Takže pokud chcete v mžiku zelenou stěnu, zvolte si břečťan!

 

2) Hortenzie latnatá

Hortenzie latnatá je rostlina, kterou si zamilujete. I když tato úchvatná zahradní rostlina nevyroste do velkých rozměrů, nebude to trvat dlouho a bude obsypaná zelenými lístky a světlými pupeny. Hortenzie vytváří od července do října spoustu velkých kulatých shluků květů, jejichž krémová barva se hodí ke všem zahradním stylům.

 

3) Plamének armandii

Ve společnosti Horteka věříme, že je plamének jednou z nejkrásnějších popínavých rostlin. Plamének armandii je barevná, stále zelená a rychle rostoucí popínavka, která dorůstá až do výšky čtyř metrů. Její malé růžové květy vyzařují radost, a díky tomu je perfektní volbou pro zakrytí nudné pergoly nebo plotu.

 

4) Blahovičník Gunnův

Co to u vás v zahradě tak krásně voní? Je to strom eukalyptu. Tento strom přináší vám i vaší zahradě spoustu výhod. Šedozelené rostliny se nyní těší velké oblibě, a to se zaručeně týká i eukalyptu. Nechte se unést tímto trendem a vysaďte si do záhonu nebo do květináče na terasu tento rychle rostoucí strom. Z jeho listů si můžete udělat výtečný čaj nebo můžete s jeho pomocí proměnit svou koupelnu na opravdovou domácí saunu. Nebo si prostě jen užívejte jeho překrásné vůně v zahradě.

 

5) Japonská červená tráva

Stonky trávy Imperata cylindrica jsou červené jako krev, ale nebojte se, tato tráva vám může přinést jedině radost. Červená barva této okrasné trávy dodá vaší zahradě asijský nádech. Použijte japonskou červenou trávu jako přirozený předěl záhonu, vysaďte ji na terase nebo ji zkombinujte s veselými kvetoucími rostlinami pro poutavou harmonii barev.

 

6) Ptačí zob vejčitolistý

Rychle rostoucí živý plot představuje bezvadný způsob, jak nahradit klasický plot. Co byste tedy řekli tomuto svěže zelenému ptačímu zobu? Ptačí zob vejčitolistý může dorůstat až do výšky 1,5–2 metry, a pokud bude mít dostatek světla, poroste rychle. Překrásný zvláštní efekt vytváří ptačí zob na jaře, když kvete a váš živý plot je obsypán jemnými bílými kvítky. Z těch se potom vytvoří černé bobule, které milují ptáci!

 

7) Mučenka

Mučenka je překrásná rychle rostoucí tropická popínavka. Její květy promění vaši zahradu na karibský ostrov jako mávnutím kouzelného proutku. Zasněte se obklopeni modrými a žlutými odstíny a úchvatnou vůní nebo si vychutnejte koktejl pod pergolou s touto rostlinou nad hlavou. Toto léto je možné vše. Nezapomeňte této popínavce zajistit dostatečnou oporu, po které se může pnout. Věděli jste, že mučenka vytváří druhý rok po vysazení jedlé plody? Velmi chutnají lidem, ale zvířata ocení plody i květy zrovna tak.

 

8) Trsová růže

Trsová růže je nezbytným prvkem pro stylovou moderní zahradu. Tento růžový keř bude každé léto takřka obalený velkými a barevnými růžemi. Líbila by se vám více klasická bílá nebo temně červená? Ať už si vyberete jakoukoli barvu, tato růže vytvoří dokonalou atmosféru a díky jemné vůni květů se budete cítit jako v sedmém nebi.

 

9) Mateřídouška úzkolistá

Mateřídouška úzkolistá je mimořádně silná a přenádherná půdokryvná rostlina. Nachová mateřídouška úzkolistá je perfektní jako pochozí rostlina, takže se velmi často používá do spár dlažby nebo místo trávníku. Ještě lepší nápad je nechat ji prorůstat trávníkem, díky čemuž vás budou všude těšit fialovorůžové květy a zahrada bude působit veselým dojmem.

 

10) Zvonek

Zvonek (Campanula) je neuvěřitelně univerzální rostlina, která roste u země nebo jako převislá rostlina. Bude se jí dobře dařit jako půdokryvné rostlině v zahradě i jako převislé v závěsném květináči. Zvonky jsou známé svými modrofialovými květy, které kvetou téměř po celé léto a rozzáří jakýkoli venkovní prostor.

Pokud byste chtěli mít jednu z těchto rychle rostoucích rostlin na balkóně nebo na terase, prohlédněte si širokou nabídku těchto a dalších poutavých rostlin společnosti Horteka.

Prohlédněte si náš sortiment zahradních rostlin