Velikonoční vyrábění z přírodních zdrojů

S trochou zeleně bude vaše velikonoční tabule působit ještě přívětivějším dojmem. Někdo má rád řezané kytice, jinému zase vyhovuje položit do středu pokojovou rostlinu. Nejlepší samozřejmě je kreativně využít rostliny z vlastní zahrady.

Velikonoční stromek

Věděli jste, že velikonoční stromek předznamenává začátek Svatého týdne? Značí začátek týdne před hlavními velikonočními svátky. Velikonočnímu stromku to náramně sluší i na jídelním stole. Velikonoční stromek si zvládnete vyrobit sami, stačí ze zahrady přinést větvičky z vrby nebo lísky. Pokud vám zrovna tyto stromy na zahradě nerostou, nebojte se použít i jiné druhy, třeba buk. Drobné světlehnědé větvičky umístěte na stůl do skleněné vázy. A pak přichází na řadu ta nejlepší část: zdobení! Na větvičky můžete pověsit co chcete, kraslice, motýlky, velikonoční kuřátka nebo květiny, prostě cokoli, co stromeček rozjasní a rozveselí. Vkročíte do velikonočního týdne pravou nohou!

Plněná vejce

Patří u vás neodmyslitelně k velikonočnímu obědu vejce? Tato velikonoční vajíčka se nehodí jen u oběda – naše plněná vejce jsou z plastu a vkládají se do nich barevné květy ze zahrady. Vyřízněte do vajíčka otvor a do něj vložte několik květů. K tomuto účelu výborně poslouží třeba macešky, modřence nebo sedmikrásky. Ideálně použijte drobné kvítky, aby se mohli těšit i pohledem na samotné vajíčko. Nebo co třeba maličký roztomilý sukulent? Na závěr ovažte mašlí. Položte každému hostu jedno vajíčko na talíř, aby se o Velikonocích cítili u stolu jako doma.

Kytice řezaných květin

Dokážete se představit Velikonoce bez květin? Pozvěte ke stolu jaro pomocí kytice z květin natrhaných na zahradě. Výrazné květy doplňte jemnými odstíny zelené. Od nachového česneku po zářivé narcisy nebo od slunných třapatek až po uklidňující levanduli. Fantazii se meze nekladou! Úžasný dojem vytvoříte kombinací s pampovou trávou nebo ozdobnými větvičkami ze zahrady. Ze všeho utvořte aranžmá do krásné vázy – taková kytice si určitě zaslouží být na velikonoční tabuli středem pozornosti.  

Kokedama

Hitem těchto Velikonoc je kokedama, v doslovném překladu „závěsná mechová koule“. Pokud si chcete jednu taky vyrobit, stačí k tomu rostlina v květináči. Nejlepším materiálem na výrobu kokedamy je květinová cibulka v květináči. Můžete použít i jiný druhy rostlin, nesmí však být příliš těžké. Vytáhněte z květináče celou rostlinu nebo cibulku včetně kořenů. Pokropte je vodou a vytvarujte z nich kuličku. Pak kořeny obalte mechem a obmotejte je drátkem. Pokud si kuličku chcete zavěsit, stačí ji obmotat nylonovým vlascem a spustit ji ze stropu, třeba nad jídelní stůl nebo kuchyňskou linku.

Zde se podívejte na náš sortiment kvetoucích cibulovin

Prohlédněte si náš sortiment zahradních rostlin