Vysoce kvalitní cibulky: na co si dát pozor

Konečně zase nastal čas vyjít ven a vysazovat cibulky. Kvetoucí cibuloviny mohou vaši zahradu, balkón nebo terasu báječně zkrášlit. Věděli jste ale, že v kvalitě cibulek jsou velké rozdíly? Povíme vám, na co si dát pozor, abyste se mohli co možná nejvíce radovat z květin.

 

Velikost cibulky/hlízy

Rozměry cibulky nebo hlízy vypovídají mnohé o kvalitě květiny, která následně vykvete. Větší cibulky vytvářejí také větší květy. U některých druhů květin platí, že větší cibulka/hlíza také vytvoří více květů. Například velká hlíza mečíku obecně vytvoří více květů na stonku než malá hlíza. Další výhodou je, že tyto cibulky/hlízy často vytvářejí silnější květiny. Tyto květiny pokvetou déle a budou mít hezčí květy. Cibulky, které jsou malé, pokvetou hůře nebo dokonce nemusejí vůbec vykvést.

 

Proto na webu Horteka.cz prodáváme jen největší květinové cibulky. Tento obrázek znázorňuje rozdíl mezi velikostmi cibulek a množstvím květů.

 

Značka kvality

Kvalitu květinových cibulek lze skutečně zaručit jen za předpokladu, že jsou cibulky testovány třetí stranou. V první řadě je důležité zdraví cibulek. Inspekce kvetoucích cibulovin (BKD) a Nizozemská všeobecná inspekce (NAK) prověřuje pěstitele, aby stanovili, zda cibulky neobsahují viry a jsou specifické pro daný druh. Pro dosažení klasifikace se provádí mnoho testů a uplatňují se zde přísná pravidla. Tyto průzkumy musí pěstitel povinně absolvovat, než vstoupí na trh s kvetoucími cibulovinami. To znamená, že si můžete být jisti určitou úrovní kvality květinových cibulek prodávaných registrovanými společnostmi

Chtěli byste naše květinové cibulky vidět? Prohlédněte si náš sortiment.

Podívejte se na náš sortiment květinových cibulek