Vytvořte si svou vlastní dokonalou zahradu!

Máte rádi zahradničení? Jste nejraději, když můžete celý den strávit prací na zahradě? Pak vás jistě bude bavit vytvořit si vlastní zahradu. Možná byste chtěli svou zahradu kompletně přetvořit. V tom vám můžeme být nápomocni. Pořiďte si několik krásných rostlin a květin a začněte tvořit svou zahradu. O všem se dočtete tady.

Zahajte práce na zahradě

Jakmile se objeví první paprsky slunce, začnou všichni pobývat venku ve svých zahradách. Je ten pravý čas připravit celou zahradu na jaro a léto. Nejlepší je nejprve uklidit. Máte v zahradě stále jednoleté rostliny a květinové cibulky? Pak je nejprve musíte odstranit. Zde si můžete přečíst o tom, jak připravit zahradu na výsadbu. Už máte zahradu uklizenou? Pak nastal čas vrhnout se do díla!

Plán zahrady

Před samotným vysazováním v zahradě je dobré si nejprve nakreslit plánek, kde budete co vysazovat. Je dobré vědět, kolik prostoru máte a jak ho chcete vyplnit nebo zda ho chcete pokrýt trávníkem. Potom naplánujte rozvržení rostlin, stromů a/nebo květin s květinovými cibulkami. Říkáme tomu plán zahrady. Plán zahrady vám pomůže s nákupem všeho, co pro zahradu potřebujete. Díky plánu zahrady si u nás můžete objednat vše, co potřebujete. Objednané zboží vám doručíme rychle a pohodlně až k vám domů.

Vysazování stromů, keřů a trvalek

Stromy, keře a trvalky jsou srdcem vaší zahrady. Zůstávají zde po několik let a se svými překrásnými barvami a tvary jsou dominantou vaší zahrady. Vyberte si tedy své oblíbené stromy, keře a trvalky a umístěte je na důležité místo v zahradě. Vzhledem k tomu, že je stále častější pěstování stromů, keřů a trvalek v květináčích, lze je vysazovat celoročně. Půda nikdy nesmí být promrzlá, protože by to zabilo kořeny. Rostliny pěstované ve volné půdě lze sklízet během období vegetačního klidu a lze je vysazovat v období od října do března. To platí zejména pro velké stromy a živé ploty.

Při vysazování stromů, keřů a trvalek postupujte podle následujících kroků:

  1. Na stanovišti vykopejte pro rostlinu jámu větší než kořenový bal. Důležité je uvolnit půdu na dně jámy.
  2. Jámu částečně naplňte novou zeminou, abyste do půdy přidali živiny.
  3. Vložte kořenový bal do jámy tak, aby byla jeho horní část těsně po povrchem. Poznámka: Pokud je kořenový bal nad úrovní zeminy, může vyschnout.
  4. Pevně zeminu kolem kořenů upěchujte, aby si mohly kořeny vytvořit se zeminou kontakt.
  5. Dopřejte rostlině vydatnou zálivku. To je důležité z několika důvodů. Za prvé voda vytěsní vzduch v půdě kolem kořenů. Za druhé rostlina po stěhování opravdu potřebuje pít.

Kvetoucí cibuloviny vnáší do vaší zahrady barvy

Při vytváření nebo přetváření zahrady je důležité brát v úvahu cibulky, které již jsou v zemi. Samozřejmě, že jste si cibulky, které kvetou na jaře, plánovali už loni na podzim. Je pochopitelné, že se v zahradě nespokojíte s jarními květinami a stromy, keři a trvalkami, ale budete chtít ještě více barev v létě. Vyplňte prostory na záhonech cibulovinami, které vykvétají v létě. Jsou vaše záhony už zaplněné? Kvetoucí cibuloviny můžete pěstovat také v květináči. Na stránkách Horteka.cz najdete balení květinových cibulek pro záhony nebo květináče. Můžete své zahradě dodat překrásné letní barvy. Chcete se dozvědět více o různých kvetoucích cibulovinách a nejlepších způsobech jejich pěstování? Podívejte se na stránku o kvetoucích cibulovinách na našem webu.

Tip: Některé cibuloviny vykvétají na jaře, některé v létě. Ověřte si tedy, jaké si kupujete.

Dokončete svou zahradu

Zaměřme se nyní na zahradní vybavení, aby byla vaše zahrada kompletní. Velmi užitečný je v zahradě sud na dešťovou vodu. Díky němu budete moci dopřát záhonům, rostlinám v květináčích a trávníku dešťovou vodu i v suchých obdobích. Nakonec budete potřebovat osvětlení pro teplé letní večery. Nabízíme širokou škálu venkovního osvětlení, které večer vytvoří ve vaší zahradě tu správnou atmosféru. Pak si budete moci užívat své báječné nové zahrady ve dne i večer.

Zde se podívejte na náš sortiment rostliny do zahrady