Dopřejte každé místnosti v domě trochu zeleně

Když se řekne rostliny, většinou náš napadne jejich umístění na zahradě, balkonu, terase nebo v obývacím pokoji. Když se nad tím však zamyslíme trochu více, bude se nám to zdát poněkud pošetilé. Rostliny se totiž hodí prakticky kamkoliv, od ložnice až po koupelnu, dokonce i na toaletu. Jsme tu od toho, abychom vám ukázali, jak můžete dodat nádech zeleně do každé místnosti v domě, a jaké rostliny k tomu budou nejvhodnější.

Předsíň

Předsíň obvykle bývá první místností, kterou vaši hosté uvidí. Často zde najdeme pouze to nejnutnější, jako jsou pokrývky hlavy, kabáty či botník. Osvěžení této místnosti rostlinou je tak skvělý nápad. Pokaždé, když přijdete domů, se vám dostane vřelého zelenavého uvítání. Máte velkou předsíň s několika prázdnými kouty? Difenbachie ‘Camille‘ do nich padne jako ulitá. Její zářivé odstíny zelené rozjasní celou místnost. Je však nezbytné, aby difenbachie dostávala dostatek světla. Máte menší předsíň, ve které není moc přírodního světla? Pokud ano, doporučujeme palačinkovou rostlinu (Pilea peperomioides). Nejlépe se bude vyjímat na podstavci. Největší výhodou této rostliny je, že se jí bude dobře dařit ve stínu, takže je pro tmavou předsíň dokonalou volbou!

Obývací pokoj

 V této místnosti trávíte během dne většinu času, takže se velmi pravděpodobně jedná o nejdůležitější místnost v domě. Proto je důležité, aby rostliny, které do této místnosti vyberete, vyhovovaly vašemu vkusu. Jste spíše ten typ, který si zvolí velký a robustní dračinec? Nebo si raději zvolíte křehkou okrasnou orchidej, která ozdobí váš parapet či jídelní stůl? A nezapomínejte také na méně nápadná místa: rostliny můžete zavěsit ze stropu nebo si na poličce vytvořit malou džungli. Možností je spousta!

Tip! Máte svou rostlinu umístěnou na okně, protože má ráda sluníčko? Ujistěte se, že je okno alespoň o 20 centimetrů vyšší než rostlina. Zabráníte tak opadání vrchních listů.

Ložnice

Vaše ložnice je místem, kde je nejdůležitější odpočinek. Rostliny, které čistí vzduch, jsou pro tuto místnost perfektní volbou. Odstraňují ze vzduchu škodlivé látky (které mohou způsobit bolesti hlavy nebo problémy se spánkem) a rozkládají je. Tyto rostliny také do určité míry zvlhčují vzduch odpařováním. Z nabídky rostlin, které čistí vzduch, vřele doporučujeme kalateu ‘Insigne’. Nejen, že díky ní bude ložnice na pohled krásnější, ale také zlepší kvalitu vašeho života.

Koupelna 

Umístění rostlin do koupelny je v poslední době stále populárnější. A má to dobrý důvod. Dopřejte tomuto prostoru trochu listnaté lásky a umístěte jednu z rostlin na parapet nebo ji zavěste nad umyvadlo či vanu! Tečkovka zlatá je pro tuto místnost dokonalou volbou. Nabízíme širokou škálu rostlin do koupelny, které milují vysokou vlhkost, kterou toto prostředí poskytuje. Tchýnin jazyk ‘Futura Superba‘ se perfektně hodí na váš parapet a snadno se pěstuje. Od okamžiku, kdy se probudíte, až do doby, než půjdete spát, vás bude tato rostlina těšit svým jedinečným zeleným kouzlem.

Toaleta

Toaleta je pravděpodobně posledním místem, kde byste rostliny očekávali, ale to rozhodně neznamená, že tam nepatří. Toaleta je jistě místem, kde snadno zapomenete rostliny zalévat a navíc zde často není dostatek přirozeného světla, které mnoho rostlin potřebuje k životu. Jak to vyřešit? Kaktusy a sukulenty jsou výbornou volbou. Jsou to odolné rostliny, které potřebují pouze málo nebo dokonce žádné světlo. Přejít na Pokojové rostliny