Olivovník na kmínku, 100cm

Neohodnoceno

Olivovník, latinsky Olea Europaea, je nejstarší známý kulturní strom v historii. Strom s hustými kožovitými listy je stylový a atraktivní kousek v předzahrádce nebo na zahradě, na balkoně nebo terase.

Dostupnost Sezónní - dostupné opět na podzim
Možnosti doručení
859 Kč
Olivovník na kmínku, 100cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Olivovník, latinsky Olea Europaea, je nejstarší známý kulturní strom v historii. Strom s hustými kožovitými listy je stylový a atraktivní kousek v předzahrádce nebo na zahradě, na balkoně nebo terase. Olea Europaea je zelená po celý rok a nevyžaduje velkou péči. Olea Europaea pochází ze zemí kolem Středozemního moře a má drsný kmen s našedlými listy.

Olivovníky jsou známé a ceněné po celém světě pro své plody a všechny produkty, které se z nich dají vyrobit. Tento olivovník rozkvétá na zahradě i při nízkých zimních teplotách a na jaře při dostatku slunečního svitu. Během mírné zimy lze olivovník ponechat venku na chráněném místě v zemi. Pokud je olivovník v okrasném květináči, doporučujeme ho nechat přezimovat bez mrazu na chladném místě.

Květy, které se objeví květnu a červnu mají krémovou barvu. Po několika letech se dočkáte také prvních plodů. Vezměte prosím na vědomí, že jsou pouze okrasné a nejsou určeny ke konzumaci. K tomu, aby olivovník získal své kouzlo nejsou potřeba ani květy ani olivy! Díky jeho šedozeleným listům okamžitě navodíte příjemnou středomořskou atmosféru ve svém domě, na terase nebo na zahradě.

Tento olivovník není jedovatý, takže je vhodnou rostlinou do domácnosti s domácími mazlíčky a malými dětmi.

Vzhledem k symbolice olivovníku (mír, láska a věrnost) je olivovník ideálním dárkem k narození dítěte, svatbě nebo jiným příležitostem.

Péče

Olivovník se hodí jak do interiéru, tak ven, ale vždy mu zajistěte světlé a slunné místo! Olivovník je skutečným milovníkem slunce. Proto rostlinu vždy umístěte na slunné místo. Je důležité, aby stromek nebyl často přelitý. Pokud olivovník zasadíte do květináče, ujistěte se, že má na dně dostatek otvorů pro odtok přebytečné vody.

Rostlinu je vhodné každoročně prostříhat, aby si zachovala kompaktní tvar. Ideálně na jaře nebo na podzim kolem října.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.


Kategorie: Ovocné
barva: bílá
barva listů: zelená
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Oleaceae Olea Europaea
mrazuvzdorné: Ano
období kvetení: květen
období sklizně: 0
prořez: březen, duben
přátelské ke včelám: ano
slunce: Ano
stálezelená: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 19 cm
vhodné pro zvířata: Ano
vonící: Ano
výška při doručení: 85 - 100 cm
výška růstu: 150 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: často, 2 × týdně
zóny odolnosti: zóna 9: -1.1 až -6.7°C
Nevyplňujte toto pole:
Velikost vhodného květináče 12.9.2022 13:19
Jaká je doporučená velikost květináče ?
Odpovědět