Orchidej 'Independence', 2 výhonky, 70cm

Neohodnoceno

Phalaenopsis je nejznámější orchidejí. V Nizozemsku se každý týden vypěstují přibližně 3 miliony takových rostlin. Podívejte se na krásné květináče pro vaše pokojové rostliny.

Dostupnost Sezónní - dostupné opět na podzim
Možnosti doručení
899 Kč
Orchidej 'Independence', 2 výhonky, 70cm
Neohodnoceno
8719667605160 v01
Novinka
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Původ tohoto rostlinného druhu sahá do jihovýchodní Asie, na Filipíny a do Austrálie. Phalaenopsis roste ve volné přírodě zejména na stromech, aniž by z nich čerpal živiny. Kromě stromů roste tato orchidej ve volné přírodě také na silně propustné půdě, jako je humus, a na skalách a ve skalních štěrbinách, obvykle v blízkosti řek a potoků. Protože květ velmi připomíná motýla, často se mu říká "motýlí orchidej". Phalaenopsis je nejznámější orchidejí. V Nizozemsku se každý týden vypěstují přibližně 3 miliony takových rostlin.

Péče

Po obdržení rostlinu rovnou ponořte. Jednou týdně pak ponořte pěstební nádobu na 10 minut do vlažné vody a nechte ji dobře vytéct. Jednou měsíčně od března do října přidejte do vody speciální hnojivo pro orchideje. Phalaenopsis má ráda světlé místo, ale vyhýbejte se přímému slunečnímu záření. Pokud listy žloutnou, je to často proto, že je rostlina vystavena nadměrnému slunečnímu záření. Špatně snáší také průvan. Po odkvětu můžete odříznout větvičku nad druhým očkem. Poté rostlinu umístěte na chladné místo (ale na světlo). Noční teploty okolo 15-16 stupňů uvádějí rostlinu "do stresu" a pak vytvoří nová květní poupata. Jakmile se objeví nová poupata, můžete rostlinu vrátit na své původní místo v obývacím pokoji.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Orchidej
barva: bílá
barva listů: zelená
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Orchidaceae Phalaenopsis Independence
období květu: 12 - 16 týdnů v roce
polostín: Ano
přesazování: každé 2 roky
slunce: Ano
stálezelená: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 12 cm
výška při doručení: 70 cm
zavlažování: 1×týden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: