Palma Livistonie, 45cm

Neohodnoceno

Livistonie patří k nejkrásnějším palmám pěstovaných v bytových interiérech. Její velikou předností je, že roste velmi rychle a při správném ošetřováním dokáže vytvořit během roku 3 – 4 nové listy. Podívejte se na krásné květináče pro vaše pokojové rostliny.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.4.2024
Možnosti doručení
439 Kč
Palma Livistonie, 45cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Livistona je pojmenována po Livingstonově baronovi Patricku Murrayovi. V 17. století byl známým botanikem a spoluzakladatelem edinburské botanické zahrady. Vějířovitá palma (Livistona rotundifolia) je okrasná pokojová rostlina. Palma pochází z tropických a subtropických deštných lesů Asie a Austrálie. Rostlina patří do čeledi palmovitých, která má více než 4000 druhů!

Livistona je velmi zvláštní rostlina! Nejenže vypadá velmi pěkně, ale je i velmi přínosná pro vaše zdraví. Na žádost intituce Bloemenbureau Holland byly rostliny v roce 2012 testovány v laboratoři. Cílem bylo zjistit, do jaké míry pomáhají rostliny odstraňovat z ovzduší chemické látky, jako je formaldehyd a benzen. Odborná porota pak určila tři nejlepší: Calathea, Ficus Ginseng a Livistona. Předseda poroty, Prof. Dr. Bert van Duijn ze společnosti Fytagoras Plant Science: "Laboratorní výzkum ukázal, že Livistona je velmi dobrou čističkou vzduchu a má pozitivní vliv na vlhkost v interiéru. To znamená, že tato kancelářská rostlina hraje důležitou roli v boji proti takzvanému syndromu nemocných budov a snižuje různé zdravotní potíže, jako je podráždění očí, bolesti hlavy a únava doma i v kanceláři.


Péče

Pro rostlinku najděte světlé nebo mírně slunné stanoviště. Nadbytek přímého slunce může vést ke spálení listů. Jakmile jednou přidělíte rostlině Livistona místo, je lepší s ní nehýbat. Rostlina vydá hodně energie, aby si zvykla na svoje stanoviště.

Rostlina také upřednostňuje vlhkou půdu a prostředí. Proto dbejte na to, abyste zeminu v květináči udržovali mírně vlhkou a pravidelně ji zalévali malým množstvím vody. Tím také zabráníte hromadění vody v květináči, která by mohla způsobit uhnívání kořenů.

Livistona je tropická rostlina, a proto má ráda vysokou vlhkost vzduchu. Listy pravidelně postřikujte rozprašovačem na rostliny. To je důležité zejména v zimě, protože vytápění výrazně snižuje vlhkost v domě. Abychom dosáhli pěkně tmavě zelených listů přihnojujeme v létě dusíkatými hnojivy.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Palma
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Livistona Rotundifolia
polostín: Ano
poznámka: Decorum
přesazování: každé 2 roky
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 12 cm
výška při doručení: 35 - 45 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 1×týden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: