Pampová tráva, 3 ks růžová

Neohodnoceno

Cortaderia Selloana neboli pampová tráva je okouzlující okrasná tráva, které existuje asi 15 druhů. Tento druh pampové trávy kvete od srpna do listopadu podlouhlými latami. Vrchol růstu nastává v září.

Dostupnost Sezónní - dostupné opět na podzim
Možnosti doručení
629 Kč
Pampová tráva, 3 ks růžová
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Cortaderia Selloana neboli pampová tráva je okouzlující okrasná tráva, které existuje asi 15 druhů. Cortaderia selloana se původně objevuje na subtropických přírodních travnatých pláních: pampách a v horách Jižní Ameriky. Tento druh pampové trávy kvete od srpna do listopadu podlouhlými latami. Vrchol růstu nastává v září. Za normálních povětrnostních podmínek zůstávají puchýřky krásné po celé měsíce. Dlouhé, úzké listy dotvářejí celkově půvabný vzhled této rostliny. Cortaderia Selloana je odolná vůči mrazu, mořskému větru a znečištěnému ovzduší. Nepodléhá chorobám ani škůdcům. Rostlina je mrazuvzdorná, ale v mládí potřebuje zvýšenou zimní ochranu, zejména proti přílišnému dešti a vlhkosti. Dobře odolávají zimě, ale hůře pak vlhkým zimám. Okrasná tráva je v nabídce v různých výškách a barvách květů. Maximální výška je asi 200 centimetrů.

Cortaderia Selloana je travnatá rostlina s vysokou dekorativní hodnotou. Lze ji vysazovat jako solitéru nebo v malých skupinách. Je vynikající volbou do okrasné zahrady, ale také na zahradu nenáročnou na údržbu. Je to také půdopokryvná rostlina a dobře se kombinuje s jinými rostlinami. Atraktivní efekt vzniká kombinací několika druhů okrasných trav.

Tip: použijte dlouhá chocholata do kytice nebo je vložte do velké vázy. Při řezání buďte opatrní, listy jsou ostré.

Péče

Pampovou trávu vysazujte na teplém a slunném místě, nejlépe otevřeném. Pampová tráva potřebuje k rozkvětu hodně tepla. Pokud je vysazená na chaldnějším místě a ve stínu, rostlina nemusí (správně) vykvést.

V prvních týdnech po výsadbě zajistěte rostlině dostatečný přísun vody. Poté zálivku snižte, v opačném případě kořeny rostliny zleniví. Jakmile okrasná tráva vyroste, dobře snáší sucho. V období velkého sucha určitě zvyšte frekvenci zalévání.

Pampovou trávu můžete seříznout asi 15 cm nad zemí a to v období před zimou nebo po zimě. V případě silných mrazů v zimě je nejlepší přikrýt rostlinu dekou nebo listím.

Vezměte prosím na vědomí! Každá rostlina má od přírody jiný tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška zahrnuje i květináč.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Trávy
barva: růžová
barva listů: zelená
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Poaceae Cortaderia Selloana Rosea
mrazuvzdorné: Ano
období kvetení: srpen
období sklizně: 0
polostín: Ano
prořez: listopad
slunce: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 9 cm
vhodné pro zvířata: Ano
výška při doručení: 25 - 35 cm
výška růstu: 200 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: méně, 1× 2 týdny
zóny odolnosti: 0

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: