Parožnatka, 45cm

Neohodnoceno

Kapradina Platycerium bifurcatum, známá spíše jako parožnatka, je stříbřitě bílozeleně zbarvená kapradina. Parožnatka není v Evropě a naší zemi žádnou novinkou a opět nabírá na popularitě.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
7.6.2024
Možnosti doručení
719 Kč
Parožnatka, 45cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Kapradina Platycerium bifurcatum, známá spíše jako parožnatka, je stříbřitě bílozeleně zbarvená kapradina. Parožnatka není v Evropě a naší zemi žádnou novinkou. V průběhu let byla několikrát "v módě" a ani dnes si na nedostatek popularity nemůže stěžovat.

Listy této zvláštní kapradiny připomínají parohy jelena, proto se jí také říká parožnatka. Jsou silné a mají plstnatou, šedou vrstvu. Kromě zelených listů ve tvaru parohu má rostlina také listy na bázi, které jsou na kraji zelené a poté hnědnou. Těmto listům se také říká plášťové listy (střední, kratší listy). Neodstraňujte je, protože rostlina z nich získává sílu a využívá je k ukládání potravy. Postupně se rozkládají a uvolňují přitom potravu.

Tato kapradina je převislá zelená pokojová rostlina, ale určitě je možné ji najít u jiné místo, kde bude hezkou dekorací. Ujistěte se, že má rostlina dostatek prostoru, protože její listy mohou růst celkem objemně. Plášťové listy budou viset dolů, zatímco ostatní listy budou vztyčené jako parohy.

Péče

Jedná se o rostlinu s "pěkným" nahodilým růstem, která potřebuje prostor. Rostlinu umístěte na světlé až polostinné místo, ale pozor na přímé sluneční světlo. Zeminu v květináči udržujte mírně vlhkou pravidelným přiléváním malého množství vody.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Závěsné rostliny
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
jedovaté: Ano
latinský název: Platycerium Bifurcatum
polostín: Ano
poznámka: Decorum
přesazování: každé 2-3roky
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 17 cm
výška při doručení: 35 - 45 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 1x za týden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: