Ripsalis, 40cm

Neohodnoceno

Rhipsalis se vyznačují nízkými nároky na péči, jedinečnými formami rostlin s vysokou dekorativní hodnotou a velmi snadnou údržbou o ně. Má krásná dlouhá tenká vlákna a nejvíce vynikne ve vysokém okrasném květináči. Podívejte se na krásné květináče pro vaše pokojové rostliny.

Dostupnost Sezónní - dostupné opět na podzim
Možnosti doručení
719 Kč
Ripsalis, 40cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Ripsalis, kterému se lidově říká 'korálový kaktus'nebo 'věšák', patří mezi kaktusy, i když na to nevypadá. Čeleď Ripsalis je také nazývána kaktusy džungle. Přibližně 60 různých druhů roste na kmenech v polostínu pod korunami stromů deštných pralesů. Ripsalis využívá strom jako kotevní bod a sám se zavěšuje dolů dlouhými úponky. Druhy rodu Ripsalis se vyskytují ve Střední a Jižní Americe, v Africe a na některých ostrovech v Indickém oceánu.
Ripsalis se vyznačují nízkými nároky na péči, jedinečnými formami rostlin s vysokou dekorativní hodnotou a velmi snadnou údržbou o ně. Má krásná dlouhá tenká vlákna a nejvíce vynikne ve vysokém okrasném květináči. Jsou některá vlákna příliš dlouhá? Pak je můžete snadno seříznout zpět do původního tvaru. Věšák má v porovnání s ostatními druhy rodu Ripsalis o něco tenčí vlákna a jsou světlejší.

Péče

O Ripsalis se snadno pečuje, umístit ho můžete téměř kdekoli v domě. Nepotřebuje mnoho slunce, a proto může dobře růst i na stinném místě v domě.
Jednou týdně stačí malý doušek vody. Pokud je půda ještě mokrá, je lepší zálivku jednou vynechat. Rostliny vydrží bez vody klidně 2 až 3 týdny. Jinými slovy, tyto rostliny jsou uživatelsky velmi přívětivé.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Závěsné rostliny
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
jedovaté: Ano
latinský název: Rhipsalis Cassutha
polostín: Ano
poznámka: Decorum
přesazování: každé 2-3 roky
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 17 cm
výška při doručení: 30 - 40 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 1x za týden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: