Šeflera actinophylla, 100cm

Neohodnoceno

Šeflera se vyznačuje rychlým růstem a krásnými stálezelenými listy. Tvar listů může také připomínat deštník, proto se jí v angličtině přezdívá "Umbrella tree".

Dostupnost Sezónní - dostupné opět na podzim
Možnosti doručení
1 499 Kč
Šeflera actinophylla, 100cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Šeflera actinophylla je rostlina pocházející z Austrálie, Nového Zélandu a okolních zemí. Rostlina dosahuje výšky 25 - 160 cm a pěstuje se u nás jako pokojovka. Vyznačuje se rychlým růstem a krásnými stálezelenými listy. Tvar listů může také připomínat deštník, proto se jí v angličtině přezdívá "Umbrella tree". Šeflera je ze své podstaty popínavá rostlina, takže potřebuje tyč jako oporu.Péče

Vzhledem k tomu, že rostlina Schefflera je přirozeně zvyklá na suché podmínky Austrálie, nepotřebuje mnoho vody. V létě dává rostlina přednost stanovišti v trvale mírně vlhké půdě a k zimě se půda nechává krátce vyschnout. Na jaře a v létě stačí zalévat jednou týdně. V zimě rostlině vyhovuje zálivka jednou za čtrnáct dní. Dbejte na to, abyste rostlinu nepřelévali, protože by se u kořenů mohla vytvořit vrstva stojaté vody. To může způsobit hnilobu kořenů, která rostlině škodí.

Pro optimální vývoj umístěte šefleru na slunné stanoviště. Stačí tři až pět hodin přímého slunečního světla. Ideální je pro místo několik metrů od okna směrem na jih.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Ostatní
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
jedovaté: Ano
latinský název: Schefflera Amate Actinophylla
polostín: Ano
přesazování: každé 2 roky
slunce: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 24 cm
výška při doručení: 85 - 100 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 1 × týden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: