Tečkovka zlatá, 50cm

Neohodnoceno

Kapradina Phlebodium, známá také jako tečkovka zlatá, patří do čeledi kapradinovitých. Podívejte se na krásné květináče pro vaše pokojové rostliny.

Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.4.2024
Možnosti doručení
569 Kč
Tečkovka zlatá, 50cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Phlebodium neboli tečkovka zlatá, patří do čeledi kapradinovitých. Modrá kapradina roste v přírodě v korunách stromů a v džunglích jako epifyt. To znamená, že rostlina roste jako "parazit" na mateřské rostlině, aniž by z ní čerpala živiny. V bažinách na Floridě se Phlebodium často vyskytuje vysoko na stromech. Tečkovka zlatá patří do čeledi Polypodiaceae a v Anglii je známá jako Blue Fern nebo Golden Polypody. Ve volné přírodě může tato pokojová rostlina dorůst až do výšky jednoho metru. Vaše pokojová tečkovka tolik pravděpodobně nevyroste.

Tečkovka je silně až extrémně čistící rostlina a patří do rodiny Air So Pure.

Kvalita ovzduší, ve kterém žijeme, má velký vliv na naše zdraví. Život na zdravém vzduchu nás nejen posiluje, ale také zvyšuje naši produktivitu. Řada Air So Pure je tvořena rostlinami, jejichž zdravé účinky byly vědecky prokázány. Jsou to přírodní osvěžovače vzduchu, které přispívají ke zdravému životnímu prostředí. Neutralizují škodlivé plyny a přeměňují CO2 na kyslík. Díky těmto rostlinám se také snižuje vlhkost vzduchu a umocňuje se radost z bydlení!

Věděli jste, že Phlebodium zlepšuje ovzduší tím, že účinně přeměňuje CO2 na kyslík, a že to bylo vědecky prokázáno? Každá rostlina do určité míry produkuje kyslík, ale jen málo rostlin má tyto speciální čisticí vlastnosti. Tečkovka zlatá - Air so Pure má vliv na:

- škodlivé plyny jsou neutralizovány absorpcí a rozkladem;

- zlepšují vlhkost vzduchu díky regulaci odpařování;

- účinnou přeměnou CO2 na kyslík se vzduch stává zdravějším.Stejně jako většina kapradin má i tečkovka zlatá ráda trvale mírně vlhkou půdu. Dbejte na to, abyste ji příliš nepřelévali. Nadbytek vody na dně může způsobit hnilobu kořenů a rostlina může odumřít.

Phlebodium zalévejte ze strany rostliny. Zalévání tečkovky do středu rostliny může způsobit její obnažení. Doporučujeme také pravidelně kontrolovat půdu. Zabořte prst do půdy až na dva klouby prstů. Pokud je půda i po 5 dnech stále velmi mokrá, zalévejte méně. Pokud je půda po několika dnech již suchá, zalijte ji více.

Tečkovka zlatá je pokojová rostlina, která je nenáročná na světlo. Rostlina nemá velké nároky na umístění, nesnese jen přímé sluneční paprsky, které by mohly listy spálit a v důsledku toho by došlo ke žloutnutí listů.

Optimální je místo s polostínem a nepřímým slunečním světlem. Tečkovka by určitě neměla stát na místě v průvanu. Tento faktor zvyšuje riziko výskytu škůdců a chorob.


Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Ostatní
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
jedovaté: Ano
latinský název: Polypodiaceae Phlebodium Blue Star Aureum
období sklizně: 0
polostín: Ano
poznámka: Air so pure
prořez: 0
přesazování: každé 2.roky
stálezelená: Ano
stín: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 17 cm
vhodné pro zvířata: Ano
výška při doručení: 40 - 60 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: pravidelně, 1× týden

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: