Trachycarpus Fortunei, 100cm

1 hodnocení

Tropická atrakce a potěšení pro oči. Tak lze jednoduše popsat palmu Trachycarpus Fortunei, známou také jako čínská vějířová palma. Rozhodně by neměla chybět!

Výška
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Skladem (>5 ks)
Můžeme doručit do:
29.4.2024
Možnosti doručení
909 Kč
Trachycarpus Fortunei, 100cm
1 hodnocení
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost
5,0 1 hodnocení

Tropická atrakce a potěšení pro oči. Tak lze jednoduše popsat palmu Trachycarpus Fortunei, známou také jako čínská vějířová palma. Tato palma, původem z Dálného východu (zejména z Číny a Japonska), se svou dlouhou cestou dostala až do našich oblastí. Obliba palmy Trachycarpus Fortunei není dána pouze jejím exotickým vzhledem, ale také tím, že se jí dobře daří v středoevropském podnebí. Jedná o odolnou palmu, která při troše péče dobře odolává našim mrazům.

Každý, kdo si vybere palmu Trachycarpus Fortunei získá odolnou a atraktivní palmu. Typickým znakem tohoto druhu palmy je její vláknitá kůra, která je na dotek drsná a působí exoticky. Strom má osamělý kmen, který může dorůstat výšky 6 až 10 metrů. Existují dokonce druhy, které dosahují výšky 12 metrů. Palma má velké vějířovité listy tmavě zelené barvy, díky nimž bude vaše zahrada brzy vypadat jako z pohádky Tisíce a jedné noci. Trachycarpus Fortunei odolává teplotám až -15 stupňů Celsia.

Trachycarpus Fortunei je pomalu rostoucí palma.

Péče

Palmy v květináčích a nádobách to mají přirozeně těžší než volně stojící stromy. Ve volné půdě se například přebytečná dešťová voda bez překážek vsakuje do země. Díky tomu je půda rovnoměrně vlhká a kořeny palmy nestojí v kaluži vody. Musíte tedy dbát n to, abyste se o plamu patřične postarali. Velmi důležité je používat květináče s otvory pro odtok. Pokud se drží velké množství vody na dně květináče, kořeny se dusí a následně zahnívají. Nedostatek vody se projevuje opadáváním listů, nebo žloutnutím listů.

Při zalévání stromu je nejlepší napodobit subtropický déšť. To znamená vydatně zalít jednou za tři dny. Optimální zálivka je dešťovou vodou. Za suchého počasí potřebují vodu téměř každý den.

Palmy upřednostňují chráněné místo na slunci nebo v polostínu. Přílišné teplo v kombinaci s ostrým sluncem může způsobit spálení některých částí a vysušení celé palmy.

Prořezávání palmy je skutečně nutné pouze v případě, že jsou listy zcela hnědé, žluté nebo nevzhledné. Stejně jako u většiny palem je i pro Trachycarpus Fortunei ideálním obdobím pro řez jaro. Nejlépe je odstranit listy do výšky maximálně 10 cm od kmene. Trachycarpus Fortunei nikdy nezastřihávejte až ke kmeni. Podzim nebo zima jsou nejhorší období, kdy byste se rozhodli strom prořezat. V těchto náročných měsících poskytují listy palmy dodatečnou ochranu samotnému stromku. Pokud venkovní teplota klesne pod -15 stupňů Celsia, je potřeba udělat alespoň následující kroky:

- Svažte listy k sobě a aplikujte izolaci kolem míst růstu;

- Svažte listy k sobě a aplikujte izolaci kolem míst růstu + kolem stromu natáhněte ochranou látku, fólii.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Palma
barva listů: zelená
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Arecaceae Trachycarpus Fortunei
mrazuvzdorné: Ano
odolná rostlina: Ano
polostín: Ano
prořez: březen
slunce: Ano
stálezelená: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
umístění ven: ano
velikost květníku: 24 cm
výška při doručení: 80 - 100 cm
výška růstu: 200 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: 2× týden
zóny odolnosti: zóna 7: -12.2 až -17.8°C
Nevyplňujte toto pole:
Palmy Fortuney 14.5.2022 12:04
Přišly dvě naprosto v pořádku a ještě k tomu vinná réva. Jsem maximálně spokojená a mám z rostlin ohromnou radost. Děkuji
Odpovědět
4.5.2022 23:16
Prosím o radu, jak zalévat v zimním období.?
Odpovědět
14.5.2022 12:03
Já přemýšlím jestli je mohu vysadit už ven na trvalo nebo čekat až vyrostou? Nevíte někdo? V zimě psali že max dvakrát a pokud je země kolem palmy rozmrzlá