Vítod myrtolistý na kmínku, 80cm

Neohodnoceno

Vítod myrtolistý je krásná rostlina s exotickými, barevnými květy a pohlednými stálezelenými listy, které svým vzhledem připomínají listy dubu.

Dostupnost Momentálně nedostupné (>5 ks)
Možnosti doručení
949 Kč
Vítod myrtolistý na kmínku, 80cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Rostlina pocházející z Afriky, konkrétně z okolí Kapského města. Trvale ho lze ve venkovních podmínkách pěstovat jen v oblasti Středomoří. U nás je oblíbená spíše jako přenosná rostlina, která ozdobí balkóny i terasy.

Vítod myrtolistý je krásná rostlina s exotickými, barevnými květy a pohlednými stálezelenými listy. Ty jsou poměrně malé, asi 2,5 cm dlouhé a svým vzhledem připomínají listy dubu. Pokrývá je voskový povlak a o to více dávají vyniknout tmavě fialovým květům, jež svým vzhledem připomínají malé fialové motýlky.

Vítod myrtolistý kvete od poloviny léta až do pozdního podzimu, tedy opravdu dlouho! V našich podmínkách vyroste asi do výšky 1-1,5 m, takže nehrozí, že by vám přerostl výšku terasy či balkónu. A v případě potřeby ho můžete zastřihnout, nejlépe na konci léta po odkvětu. Na zimu je nutné přenést na chladnější světlé místo.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Ostatní
barva: fialová, růžová
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
latinský název: Polygala myrtifolia op stam
období kvetení: červen - říjen
polostín: Ano
slunce: Ano
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 17 cm
výška při doručení: 70 - 80 cm

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: