Zamiokulkas, 55cm

Neohodnoceno

Zamiokulkas je také známý jako dolarový strom. V posledních letech se tato rostlina těší čím dal větší oblibě a to díky jednoduché nenáročné péči, kterou vyžaduje. Podívejte se na krásné květináče pro vaše pokojové rostliny.

Výška
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Dostupnost Sezónní - dostupné opět na podzim
Možnosti doručení
579 Kč
Zamiokulkas, 55cm
Neohodnoceno
Holandská kvalita
Přímo od holandských pěstitelů
100% záruka na růst a květ
100% záruka na růst a květ
Odesíláme do 5 dnů
Bezstarostné dodání až k vám domů
Přímo od holandských pěstitelů
Certifikovaná kvalita a čerstvost

Zamiokulkas je také známý jako dolarový strom. Rostlina pochází ze Zanzibaru, Keni a Madagaskaru. Ku prospěchu všech se rostlině daří v obývacích pokojích po celém světě. Dbejte na to, abyste rostlinu přesazovali dostatečně často, protože Zamiokulkas má silné a dynamicky rostoucí kořeny. To po nějaké době ztěžuje vyjmutí rostliny z květináče.

V posledních letech se tato rostlina těší čím dal větší oblibě a to díky jednoduché nenáročné péči, kterou vyžaduje. Zamiokulkas uchovává vodu v kořenech a stonku. Z tohoto důvodu je vhodné rostlinu zalévat méně často.

Péče

V péči o zamiokulkas se nemůže pokazit téměř nic. Je to velmi silná rostlina, kterou můžete umístit kamkoli v domě, do světlých i tmavých místností.

Zamiokulkas nepotřebuje mnoho vody. A to z toho důvodu, že rostlina ukládá vodu v kořenech a stoncích. V zimě může být půda dva až čtyři týdny suchá. V létě je však maximum jeden týden. Při zalévání zamiokulkas je důležité nechat půdu před další zálivkou proschnout.

Zamiokulkas nemají vysoké nároky na intenzitu světla. Polostín nebo slunné místo, obojí jim vyhovuje, ale zpočátku buďte opatrní s přímými slunečními paprsky. Zamiokulkas se pěstuje pod UV světlem. Postupně můžete rostlinu přemísťovat blíže k oknu. Zamiokulkas pravidelně otáčejte, zajistíte tak rovnoměrný růst. Pokojová rostlina se táhne za světlem, a proto ji každou chvíli pootočte. Tímto způsobem dosáhnete toho, že bude rostlina krásně košatá a rovnoměrně rozložená. Pokud má nedostatek světla, brzdí to jeho růst. Naopak, když je příliš slunečního světla dostatek poroste velmi rychle.

Pozor! Každá rostlina má svůj přirozený tvar, výška se může lišit o několik centimetrů. Výška je uvedena včetně květináče.

Kategorie: Ostatní
Dovozce: Trend 2012 s.r.o.
jedovaté: Ano
latinský název: Zamioculcas Zamiifolia
polostín: Ano
poznámka: Decorum
přesazování: každé 2 roky
typ dodání produktu: pěstební květináč
velikost květníku: 14 cm
výška při doručení: 45 - 55 cm
vzduch čistící: Ano
zavlažování: sporadicky, zalévat při vysušení zeminy

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: